Будівництво нової школи триває понад чверть століття. Розпочалось воно в далекому 1989 році, коли я ще сам був школярем. На даний час виконати завдання вдалось лише на 50%.

В шкільні роки ми з однолітками вірили, що ще нам вдасться вчитись у школі з просторими коридорами, великою їдальнею та спортзалом. Але статися цьому, на жаль, не вдалось.

Аналогічні мрії мали і школярі, які були після нас, однак і вони не втілились в життя. Першокласники ставали випускниками старої школи.

Тепер про навчання у новій школі мріє і мій молодший син, який в цьому році пішов до 2 класу. Але, зважаючи на тенденції попередніх років, шкільний “граніт науки” йому, швидше за все, доведеться гризти у старій школі. Нова досі недобудована.

За майже три десятиліття вдалось збудувати стіни, зробити дах, вставити вікна і двері, зробити підлогу.

Але для остаточного завершення потрібно докласти ще багато зусиль і, що найголовніше, значних фінансових ресурсів.

На даний час недобудована школа перебуває на балансі Управління капітального будівництва та архітектури Вінницької ОДА.

На початку лютого 2016 в районній раді я разом з керівником фермерського господарства “Дружба-Л”, яке розташоване в Гопчиці, Олексієм Лісовим зустрічались з головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм.

Під час зустрічі ми передали голові ОДА лист від громади села з проханням фінансової допомоги для завершення будівництва нової школи. Частку фінансової допомоги пообіцяв також докласти і Олексій Лісовий.

Однак нещодавно в Департаменті фінансів облдержадміністрації повідомили, що можливість добудови школи за рахунок коштів обласного бюджету відсутня.

В Департаменті також повідомили, що проект добудови Гопчицької школи представлено на конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів для фінансування у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Сьогодні в Гопчицькій загальноосвітній школі навчається 150 дітей, ще 30 діток з нашого села навчаються у Погребищенській школі №2.

Враховуючи державну політику з формування територіальних громад, а також демографічні тенденції нашого району, нова школа в Гопчиці може стати великим, сучасним центром отримання шкільної освіти. В ній зможуть навчатись не лише наші школярі, а й діти з навколишніх сіл. Адже на даний час декілька десятків діток з сусідніх сіл, оминають Гопчицьку школу і їдуть на навчання в райцентр. Загалом нова Гопчицька школа могла б забезпечити навчанням понад 240 діток.

Також для економії бюджетних коштів під час опалювального періоду у приміщенні нової школи можливо було б розмістити сільський садочок, амбулаторію та сільську бібліотеку.

Сподіваюсь, що новому поколінню, яке мріє про нову школу, вдасться святкувати випускні у її стінах, а будівництво століття за підтримки обласних та районних чиновників та місцевих благодійників вдасться завершити протягом найближчих років.

 

Автор: Роман Прилуцький, голова села Гопчиця

 

Джерело: Громада Вінниччини