В Україні 8 травня в День пам’яті та примирення згадують жертв Другої світової війни, 9 травня відзначають День перемоги над нацизмом.

Громада Гопчиці привітала ветерана Другої світової Скарбовійчука Івана Васильовича та вдову ветерана Загинайло Ольгу Павлівну з Днем перемоги.

Також 9 травня сільський голова Роман Прилуцький, директор краєзнавчого музею Гопчиці Михайло Петренко, представник фермерського господарства “Дружба-Л” Олександр Тарасюк та член волонтерської групи Погребищенського району Луценко Микола Захарович поклали квіти та коровай від громади Гопчиці до пам’ятника солдатам-землякам, які загинули у Другій світовій.

“Ніколи знову”, — під цим гаслом ми вже традиційно відзначаємо День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом. Гопчиця втратила сотні своїх жителів, зазнала значних руйнувань і втрат у Другій світовій.

На фронти з Гопчиці було мобілізовано понад 600 жителів, 213 з них не повернулась додому. На роботи до Німеччини було вивезено понад 60 наших односельчан. Крім того, після невдалого нападу партизан на німецьку радіостанцію та вбивство двох німців у 1943 році каральний загін розстріляв за станцією Рось 21 жителів Гопчиці. Ми маємо пам’ятати, яку високу ціну довелось заплатити для перемоги у Другій світовій.

Зараз, на жаль, питання війни та миру для України знову є актуальним. У нас шостий рік триває війна, Росія окупувала Крим та частину Донбасу. Ми маємо пам’ятати уроки історії та гуртуватись, адже лише взаємна підтримка та єдність допоможуть нам знову здобути перемогу”, – зазначив сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.

Довідково:

• На фронти Другої світової з червня 1941 року було мобілізовано понад 600 жителів Гопчиці, 213 з них не повернулась додому.

• 19 липня 1941 року німецькі війська зайняли село, у приміщенні школи був розсташований штаб, казарма і конюшня.

• Під час окупації на роботи до Німеччини було вивезено понад 60 наших односельчан.

• Наприкінці листопада 1943 року через напад партизан на німецьку радіостанцію та вбивство двох німців каральний загін розстріляв за станцією Рось 21 жителів Гопчиці.

За посиланням ви можете ознайомитись із обліковими картками військовополонених Другої світової з Гопчиці.