У п’ятницю, 23 листопада, в Гопчиці відзначення 85-тих роковин Голодомору-геноциду.

Голова сільської ради Роман Прилуцький разом із директором краєзнавчого музею Гопчиці Михайлом Петренком, учнями, вчителями і директором гопчицької середньої школи Марією Журавльовою поклали квіти до хреста жертв Голодомору. Настоятель храму святих безсрібників Кузьми й Дем’яна отець Іоан провів пам’ятний молебень.

Михайло Петренко провів учням гопчицької школи тематичний урок про трагічні сторінки історії України.

“Україна у 1932-1933 роках втратила від 7 до 10 мільйонів людей. Вимирали цілі родини та спустошувалися села. Щоб приховати масштаби смертності та запобігти поширенню інфекцій, радянська влада організовувала збір і поховання тіл убитих голодом людей – на місцевих кладовищах викопували великі поховальні ями. Зібрані на вулицях трупи звозили на околиці міст до ровів та інших природних заглиблень. Часто тіла людей закопували таємно, вночі, без трун, без дотримання традиційних обрядів. На місцях масового поховання не встановлювали жодних пам’ятних знаків”, – розповів Михайло Петренко.

Лише за офіційними даними, протягом 1932-1933 років в Гопчиці загинуло 195 людей – переважно діти і люди похилого віку. Їх прізвища та імена, а також причина смерті занесені в Національну книгу пам’яті жертв Голодомору.

Минулого року в краєзнавчому музеї Гопчиці відкрилась окрема експозиція жертвам  Голодомору 1932-1933 років, в ній зокрема представлено список 195 наших односельчан, які загинули в ті роки.

Цьогоріч в Гопчиці розпочали збір жорен для меморіалу жертв Голодомору.

Крім того, небайдужі жителі з довколишніх сіл також приєднались до акції збереження пам’яті. Так художник із села Андрушівки Петро Пипа передав краєзнавчому музею Гопчиці дерев’яні жорна та терницю (інструмент для обробки конопель і виготовлення полотна).

В селищі Погребище-І Леонід Грушко та Ольга і Ігор Лесики передали музею велике жорно.

Жорна для гопчицького музею передали і в селі Збаржівка.

“Щиро вдячний Петру Пипі, Леоніду Грушкові і родині Лесиків, що передали для краєзнавчого музею Гопчиці такі цінні експонати, що допомогають зберегти нашу історію. Ми обов’язково запросимо їх на відкриття меморіалу жертвам Голодомору 1932-1933 років у Гопчиці”, – каже сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.  

В суботу, 24 листопада, в День пам’яті жертв Голодомору о 16:00 приєднуйтесь до Міжнародної акції “Запалімо свічку пам’яті!”