Два дні поспіль – 17 і 18 травня – в Гопчиці проходили заходи, присвячені Дню вишиванки, на які завітала майстриня з вишивки і художник декоративно-прикладного мистецтва Олена Тригуб.

Цьогоріч День вишиванки в Гопчиці провели спільними зусиллями сільської ради, краєзнавчого музею, бібліотеки і школи.

В четвер, 17 травня,  пані Олена провела в Будинку культури майстер-клас для дітей з виготовлення ляльок-мотанок, а також розповіла про 250 видів техніки української  вишивки, з яких сама майстриня знає більше ста.

Також була лекція про складові народного одягу, матеріали виготовлення та особливості крою. Після цього був майстер-клас зі старовинних українських танців.

В п’ятницю в селі пройшов парад вишиванок. Учні Гопчицької школи пройшлись у святковому вбранні від школи до клубу.

В Будинку культури були виставлено частину експонатів з краєзнавчого музею. Директор музею Михайло Петренко розповів про інструменти і верстати, які використовували раніше в Гопчиці для виготовлення ниток і полотна для одягу.

Також демонструвались старовинні гопчицькі вишиванки.

Крім цього, була виставка і сучасної вишивки – ікон, рушників, картин і сорочок. Свої роботи демонстрували гопчицькі майстрині вишивки – Людмила Чепис, Ганна Штепура і Аліна Ващенко. Найбільшу колекцію 17 виробів представила також Бурлаченко Анастасія Феоктистівна.

Приклади візерунків української вишиванки

Пані Олена Тригуб також презентувала учасникам свята фільм-проект “Спадок”, який розповідає про елементи українського одягу і традиції його носіння.

“Від усієї громади хочу подякувати пані Олені Тригуб, що вона відгукнулась на моє запрошення і приїхала до Гопчиці з безкоштовними майстер-класами для дітей. Вони залишились приємно вражені! В такому форматі Гопчиця вперше відзначила  День вишиванки. Але ми не будемо на цьому зупинятись, вже наступного року ми розширимо формат і запросимо до Гопчиці ще більше гостей на це чудове свято”, – каже сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.