В Гопчиці вп’яте провели #ВодохрещаFest — фестиваль присвячений святкуванню Водохреща. На свято в Гопчицю завітали гості — з Києва, Вінниці, Погребищ, Павлівки та інших сіл нашої громади.

Вранці в гопчицькому храмі Кузьми й Дем’яна настоятель храму отець Іоан провів святкове богослужіння, після цього відбувся чин освячення води на центральному ставку.

В минулому році через локдаун святкування не було, в цьому році учасники та гості фестивалю дотримувались карантинних обмежень та заходів безпеки на воді. На ВодохрещаFest чергував загін рятувальників ДСНС, національної поліції та бригада швидкої допомоги.

Після освячення води на ставку всі охочі занурювались у крижану воду та отримали пам’ятні грамоти. Першим у крижану воду вже традиційно занурився наш місцевий підприємець Олександр Дибський, який щороку для святкування вирізає хрест в кризі на ставку.

Гостей #ВодохрещаFest зустрічали хлопці з вже відомого у всій громаді гопчицького духового оркестру “Козачок” під керівництвом Олексія та Михайла Лабенків. Організацію та проведення свята забезпечили працівники закладів культури Гопчиці.

Крім того, на святі колядували та щедрували співочі колективи — “Мальви” з Гопчиці та народний співочий колектив із села Павлівка “Берегиня”.

Для гостей свята ведуча фестивалю Наталя Ващенко провела цікаві конкурси, під час яких розігрували призи та сувеніри із символікою Гопчиці, які надала організація #ReLoad. Крім того, учасники конкурсів отримали брендовані гопчицькі календарі на 2022 рік, які придбали за рахунок спонсорів.

Цьогоріч голова місцевого фермерського господарства “Дружба-Л” Олексій Лісовий надав дрова для фестивалю та солом’яні тюки для облаштування території.

На фестивалі працював невеликий ярмарок, на якому місцеві підприємці пригощали гостей гарячими напоями та смачними наїдками.

“Ми вже вп’яте провели ВодохрещаFest в Гопчиці. В минулому році була перерва через локдаун, цьогоріч наша громада знову радо зустріла гостей на святкуванні Богоявлення. Радісно чути спільне колядування та щедрування, виступ наших хлопців з оркестру, бачити задоволених та усміхнених гостей. Дякую усім небайдужим односельчанам, що долучаєтесь до організації свята. В цьому році крім наших колективів у Гопчицю завітав жіночий колектив із сусідньої Павлівки “Берегиня”, дуже вдячний їм за чудові виступи”.

— розповідає староста Гопчиці Роман Прилуцький.

Наступного дня після святкування гопчицький актив прибрав територію довкола центрального ставу, де проходив фестиваль.

Як #ВодохрещаFest святкували в минулі роки дивіться тут і тут.