В неділю, 20 березня, на пасовищі в Чагрі через людську недбалість виникла масштабна пожежа — горів сухостій та посадка на території колишньої нафтобази. Пожежа швидко поширювалась пасовищем через поривистий вітер.

Завдяки згуртованості односельчан та швидкому реагуванню, пожежу вдалось локалізувати та остаточно загасити. На місце пожежі оперативно приїхало майже 50 мешканців села, також на місці працювали пожежники ДСНС.

Погребищенські пожежники були приємно здивовані кількості мешканців Гопчиці, які швидко прибули на місце пожежі для її гасіння і щиро дякують за оперативність та допомогу рятувальникам.

Після того, як полум’я загасили, місце пожежі на пасовищі обгорали трактором.

“Зараз у країні війна. Наша армія, правоохоронці та бійці ДСНС постійно воюють і ліквідують наслідки обстрілів міст та селищ по всій Україні. Але є байдужі громадяни, які через свою недбалість та недалекоглядність продовжують за “старою звичкою” палити сухостій. Своїми необдуманими вчинками вони відволікають пожежників від життєвоважливих виїздів і додають їм роботи, а інших місцевих мешканців лякають масштабом пожежі.

Вже не один рік поспіль ДСНС, низка державних органів, ЗМІ та екологів інформують громадян не займатись дурістю та не палити сухостій. Це не жарти. І найголовніше – нагадую, що за законами військового часу підпалювання сухостою та сміття кваліфікується як диверсія. Покарання за яку – ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Дуже дякую нашій згуртованій та активній громаді! Небайдужі односельчани швидко відгукнулась на моє повідомлення, прибули на місце та допомогли загасити пожежу. Разом ми сила!”

наголошує староста Гопчиці Роман Прилуцький.

Наголошуємо, що спалювання сухостою тепер карається як диверсія.

3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.