В понеділок, 28 червня, до Дня молоді та в день 25-річчя ухвалення Конституції України молодь з Гопчиці, учасники групи Allriders з Погребищ та сусідніх сіл здійснили велопробіг за маршрутом Гопчиця-Бухни-Топори-Рогачі-Морозівка-Гопчиця.

Організатори велопробігу – об’єднання #ReLoad та працівники закладів культури Гопчиці – директор народного музею Гопчиці Михайло Петренко, директор Будинку культури Олексій Лабенко, бібліотекар Наталія Ващенко.

Цьогоріч велопробіг провели в Гопчиці вже вшосте, він став найбільш масовим – 80 учасників, та з найдовшою дистанцією – 54 кілометрів.

Проведення велопробігу вже традиційно підтримав директор фермерського господарства “Дружба-Л” Олексій Лісовий, який надав транспорт (автобус та вантажівку) для перевезення учасників і велосипедів, а також забезпечив питною водою. Також увесь маршрут велопробігу супроводжували аквтівки Національної поліції та медичної допомоги. За що їм усім окрема подяка від усіх учасників велопробігу!

Велопробіг стартував вранці від Будинку культури Гопчиці, перша зупинка була в селі Бухни, де учасників зустріла староста Бухнівського й Морозівського старостинського округу Тетяна Мартинюк. Староста разом з активною молоддю села долучилась до велозаїзду.

“Кожне село нашого району унікальне. Кругом є якісь пам’ятки, важливі історичні чи природні місця. Велопробіг дає гарну можливість розповісти молоді у зручному форматі про історію Гопчиці, Погребищ і довколишніх сіл, а також людей, які колись тут проживали. Це відбувається не у формі уроку чи лекції, а під час активної прогулянки та екскурсії. Ми просимо місцевих краєзнавців розповісти історію своїх громад та поділитись цікавими місцевими історіями. В цьогорічній веломандрівці ми знайомились із низкою пам’яток, якими володіла родина магнатів Корницьких, цукроварнями родини графів Ржевуських, відвідали будівлю старої єврейської школи та дерев’яну церкву в святого Миколая у Морозівці. Готуємо новий маршрут на наступний велозаїзд”,

каже директор народного музею Гопчиці Михайло Петренко.

Далі учасники велопробігу вирушили в село Топори, де їх зустріли староста села Святослав Герасимчук та місцевий історик Олександр Грабійчук, які розповіли про своє село та провели екскурсію костелом св. Трійці, показали колишню єврейську школу-хедер.

Після цього велопробіг вирушив до цукроварень графа Ржевуського, а потім в село Рогачі до маєтку магнатів Корницьких, де учасникам також розповіли невелику історію про будівницво палацу та родину Корницьких.

Наостанок велопробіг зупинився в селі Морозівка, де учасники відвідали екскурсію до старої місцевої церкви Св. Миколая та почули історію її заснування.

На фініші учасників велопробігу чекав смачний обід – рибна юшка, бутерброди, домашні пиріжки, печиво, компот та інші смаколики, які приготували Тетяна Лабенко, Надія Саліженко та Наталя Ващенко.

“День молоді та День Конституції – це добра нагода зібрати молодь разом, щоб спільно відзначити ці свята у спортивному форматі. Велопробіг ми проводимо вже вшосте. Такі заходи дають чудову можливість молоді знайомитись та спілкуватись і, водночас, досліджувати разом наш край. У районі дуже багато унікальних місць та історичних пам’яток, про які, на жаль, не знають іноді й самі мешканці. Кожного року ми відкриваємо разом новий напрямок і знайомимось із сусідніми громадами. У 2021 році маршрут став найдовшим, дуже насиченим та цікавим. Добре, що молодь проявляє інтерес та активно долучається до таких заходів. Від усієї громади Гопчиці хочу подякувати усім, хто допоміг організувати цьогорічний велопробіг, усім учасникам та моїм колегам із сусідніх громад, які зустрічали нас і проводили екскурсії по своїх селах. Величезне дякую!”

зазначає староста Гопчиці Роман Прилуцький.

Основна частина учасників повернулась в Гопчицю автобусом, а велосипеди привезла вантажна машина. Частина хлопців подолала маршрут і в зворотній бік.

Як в минулому році відбувся велопробіг до витоків річки Рось читайте за посиланням.