Як працюють народні депутати у Верховній Раді України, які можливості для розвитку та самореалізації пропонує Фонд Кличко, чим займаються програмісти у найкрутішій українській ІТ-компанії ZEO Alliance та як працює провідний національний телеканал країни “Україна” – про все це учні 9-11 класів та вчителі Гопчицької середньої школи дізнавались під час профорієнтаційної поїздки до Києва.

Цю поїздку вдалось здійснити завдяки фінансовій підтримці керівника фермерського господарства Гопчиці “Дружба-Л” Олексія Лісового, який забезпечив проїзд учнів і вчителів до Києва та обід. Дякуємо йому за підтримку!

“Учням старших класів зараз вже потрібно визначатись з ВУЗом для вступу і майбутньою професією. Пам’ятаю, що коли був у їхньому віці, цей вибір був  дуже непростим. Нам хотілось розповісти старшокласникам гопчицької школи про нові професії, надихнути їх добре навчатись, бути відкритими, співпрацювати між собою, мріяти і не боятись втілювати свої задуми в життя”, – розповідає засновник об’єднання #ReLoad Олександр Саліженко.

Першим був візит до Верховної Ради України, де учні дізнались про історію українського парламентаризму, роботу депутатів, їхніх помічників і особливості законодавчого процесу. Неймовірно цікаву і насичену екскурсію проводила головний консультант Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Людмила Савон. За що їй від учнів Гопчиці велика вдячність!

Наступною локацією для знайомства був Фонд Кличко. Менеджерка з комунікацій Наталія Другак детально розповіла про проекти Фонду у галузях спорту, освіти та науки, які дозволяють молоді розвиватись самим та робити кращою свою громаду. Вона надихнула дітей відкривати свій потенціал та втілювати мрії в життя, і закликала подавати заявки на майбутні проекти: “Клич друзів – граймо разом“, “Школа Успіху“, “Zero Waste School“, “Посилка успіху” та програма креативних стажувань у самому Фонді.

Після цього гопчицькі учні відправились до офісу найбільшої української ІТ-компанії ZEO Alliance, що розробляє низку продуктів, якими користуються мільйони людей у всьому світі (наприклад, MacKeeper).

Віра Іванова провела неймовірно цікаву екскурсію офісом, який у 2017 році переміг у міжнародному конкурсі і був визнаний найкращим новим офісом в світі. ZEO Alliance розташований у семиповерховій будівлі, де окрім робочих оупенспейсів, є безкоштовний ресторан-ідальня для працівників, спортзал, кімнати для сну та ігор, конференц-зала і низка переговорок та багато іншого.

Все це зроблено для того, щоб у працівників було максимально комфортне середовище для роботи і бажання працювати, головна умова – виконувати поставлені задачі і досягати цілей.

Після цього HR-директор ZEO Allians Ольга Герус розповіла про особливості роботи в компанії, умови працевлаштування і вимоги до кандидатів. Важливий пріоритет компанії – постійне навчання співробітників, адже IT – це та сфера, в якій необхідно розвиватись щодня,

Останнім пунктом для гопчицьких учнів став телеканал “Україна”, який зараз посідає 1 місце в рейтингу загальнонаціональних каналів за основними аудиторіями.

Учні побачили, як редакція готує до випуску новини, журналісти знімають сюжети, а монтажери передивляються години відзятого матеріалу, щоб змонтувати потрібне відео. Також дітям вдалось побачити зйомки телепрограми каналу “Футбол” і навіть  сфотографуватись в студії програми “Ранок з Україною”.

Поїздка гопчицьких школярів та вчителів до Києва виявилась надзвичайно насиченою. Сподіваємось, отримані враження, нові знання і можливості допоможуть в подальшому визначитись з професією, надихнуть до навчання, співпраці та мрій!

“Я дуже радий, що гопчицьким старшокласникам вдалось побачити, як працюють великі українські компанії та державні установи, дізнатись про нові професії, які є на ринку праці, про вимоги до співробітників та умови роботи в сучасних компаніях. Дуже вдячний Юлії і Олександру Саліженкам та ініціативі #ReLoad за ідею цієї поїздки та її організацію, також окрема подяка керівнику фермерського господарства “Дружба-Л” Олексію Лісовому за забезпечення проїзду та харчування дітей та вчтелів. Дана профорієнтаційна екскурсія для старшокласників – це чудовий приклад, як можна співпрацювати і реалізовувати спільно чудові задуми. Сподіваюсь, наші діти надихнулись побаченим, отримали заряд мотивації і це допоможе їм в подальшому з визначенням власного професійного шляху”, – каже сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.