В неділю, 28 червня, в День Конституції та День молоді відбувся вже традиційний для громади нашого села велопробіг. Цьогоріч він пройшов вчетверте, в ньому взяло участь понад 50 учасників з Гопчиці та Погребищ. 30-кілометровий велопробіг пройшов за маршрутом Гопчиця-Погребище-витік річки Рось (село Ординці).

В цьому році захід пройшов із ретельними та обов’язковими заходами захисту та безпеки – за наявності індивідуальних масок, із дотриманням дистанції між учасниками, а також під наглядом медичних працівників та національної поліції, які увесь час супроводжували велопробіг.

Керівник фермерського господарства “Дружба-Л” Гопчиці Олексій Лісовий традиційно щороку підтримує молодь, на цей раз він також забезпечив спортивний захід водою, захисними індивідуальними масками та надав автобус, який привіз учасників назад до села.

Луценко Микола Захарович допоміг в якості шофера технічної допомоги, Лабенко Олексій Іванович надав музичний супровід, чим задавав темп по всьому маршруту, а Шура Коротка фіксувала на фотоапарат незабутні миті велопробігу.

Збір учасників велопробігу та реєстрація розпочалась в Гопчиці біля Будинку культури. Після цього учасники вирушили в бік Погребищ. Першою була зупинка біля будівлі районної ради, де до них приєднався голова Погребищенської районної ради Сергій Волинський та його заступник Ігор Гордійчук. Далі учасники велопробігу робили невеликі зупинки біля сіл району, де їх зустрічали голови місцевих громад. Так біля села Черемошне учасників зустрів голова громади Василь Омельчук і коротко презентував історію та сьогодення села.

В кінцевій точці маршруту – біля витоку річки Рось – молодь урочисто з короваєм зустріли голови сусідніх сіл – голова Левківки Іван Крулько та голова Станилівської сільської ради Василь Хоменко.

Усіх учасників та організаторів велопробігу нагородили біля витоку річки Рось дипломами та грамотами. Також учасників велопробігу пригостили гарячою і запашною рибною юшкою.

Після цього начальник відділу культури і туризму Погребищенської райдержадміністрації Галина Кравчук та директорка музею фольклористки Насті Присяжнюк Людмила Княжук розповіли молоді про річку Рось, її витоки та важливе значення в історії України.

Також організатори провели низку тематичних конкурсів про Конституцію України, учасники, які давали правильні відповіді, отримали невеликі подарунки.

Більшість учасників велопробігу назад поверталась автобусом, а велосипеди на автівці. Однак шестеро хлопців повертались назад також на велосипедах і загалом подолали 60 кілометрів:

Прилуцький Владислав,
Прилуцький Олександр,
Недошовенко Стас,
Коваленко Святослав,
Казьміришин Ілля,
Дмитро Андріївський.

“З року в рік ми відзначаємо День Конституції та День молоді велопробігами. Саме так ми  намагаємось залучити молодь до вивчення історії нашої держави та до спортивної  активності. Крім того, такі заходи – це чудова нагода по-новому відкрити для себе наш район та знайомитись із довколишніми селами. Цього року до гопчицької громади долучились і погребищани. Ми вирушили до витоків річки Рось, до витоків нашої історії, адже саме тут в Пороссі відбувались ключові події часів Київської Русі. Дуже дякую моїм колегам із сусідніх сіл, які щиро та гостинно зустріли нашу молодь! Усі учасники велопробігу були в захваті”, – розповідає сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.

Нагадаємо, в минулому році громада Гопчиці на День Конституції та День молоді відвідала село Немиринці.