У п’ятницю, 27 листопада на території народного музею Гопчиці відбулось відкриття монументу пам’яті односельчанам, що стали жертвами Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років.
У відкритті взяла участь вся громада Гопчиці – учні та вчителі Гопчицької школи, працівники сільської ради та місцевого господарства. Також на відкритті виступила начальниця відділу культури Погребищенського району Галина Кравчук.
Настоятель храму святої Параскеви П’ятниці отець Ігор провів пам’ятну панахиду до 87-х роковин Голодомору. Директор народного музеюГопчиці Михайло Петренко зачитав список односельчан, які загинули під час Голодомору-геноциду 1932-1933 років.
“Майже дві сотні наших односельчан, які померли в муках голодною смерттю на родючій українській землі. Це не парадокс! Це свідчення того, що Голодомор був штучно організований радянською владою, щоб знищити українське село, яке було основою спротиву більшовицькій окупації та колективізації. Щедра і плодюча земля, яка століттями годувала наших предків, враз не дала врожаю? Таким є радянський міф про причини голоду, який зараз активно поширює російська пропаганда. Як свідчать архівні документи, жертвами голоду в нашому районі досить часто були родини одноосібників – тих, кому належали сільськогосподарські землі. Вони не здавали землі в оренду, а самостійно їх обробляли і вирощували врожай для власної родини та продажу. Саме їх називали “куркулями”, саме вони хотіли працювати на себе, а не в колгоспі, і саме їх нелюбила радянська влада. Українських селян вбивали голодом, а інтелігенцію – кулями в Сандармосі і Сибіру. У нашому музеї є один цікавий експонат, який спростовує радянську версію про голодомор. Це пломба від 22 жовтня 1930 року з вагонів, якими вивозили зерно з Гопчиці. Вже тоді зерно забирали і вивозили з українського села”, – зазначив Михайло Петренко.
“Цьогоріч ми вшановуємо наших односельчан, які загинули в роки Голодомору, відкриттям монументу пам’яті. Нарешті в Гопчиці окрім дерев’яного хреста на цвинтарі буде окремий пам’ятник, який нагадуватиме всім про ті страшні роки. У 2018 році ми разом із директором краєзнавчого музею Гопчиці Михайлом Петренком та із засновником ініціативи ReLoad Олександром Саліженком відкрили в музеї окрему експозицію, в якій перелічені імена 195 наших односельчан, що занесені у “Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні”. До 87-х роковин ми відкриваємо монумент пам’яті”, – зазначив під час відкриття голова Гопчиці Роман Прилуцький.
Голова села окремо зазначив, що монумент пам’яті було зведено за власним проектом та силами небайдужих односельчан:
“Відкриття цього монументу – це гарний приклад того, як наша громада спільно – хто чим міг – долучилась до великої і важливої справи. Віктор Хмелівський з Погребищ наніс малюнок на гранітну плиту. Анатолій Дзьобко, Олексій Базелюк та Володимир Безносюк збудували постамент. Віктор Баран виготовив та передав хрест із білого мармуру. Жорна надали для монументу Віктор Саліженко, Володимир Бабієнко, Леонід Грушко, Ігор Лесик та Ольга з Адамівки, Василь Манілець із Збаржівки. Також окрема подяка за допомогу Наталі Курбановій, Миколі Гнатюку, Олексію Лабенку, Олександру Саліженку, директору музею Михайлу Петренку та іншим працівникам сільської ради за допомогу під час виконання робіт. Крім того, під час будівництва керівник фермерського господарства “Дружба-Л” Олексій Лісовий допомогав із технікою”.
“Ще раз дякую усім, хто долучився до його спорудження, віддав жорна та допоміг власною працею! В такий спосіб ми віддаємо шану всім невинно вбитим мільйонам українців у роки Голодомору 1932-1933 років. Ми маємо не дати згаснути пам’яті про трагедію Голодомору, про його катастрофічні наслідки та про злочин тоталітарного радянського режиму на чолі зі Сталіним проти нашого народу. Цього ми ніколи не забудемо, не пробачимо і не дозволимо, щоб таке сталося знову”, – наголосив Роман Прилуцький.
Більше про те, як в Гопчиці розпочиналось будівництво монументу пам’яті Голодомору 1932-1933 років читайте за посиланням.
Підготовку проекту ініціював: Олександр Саліженко
Реалізація: Володимир Килимник (Стрижавка), виготовлення плити для меморіального надпису
292569 842681I adore what you guys are up too. Such clever function and exposure! Keep up the extremely good works guys Ive incorporated you guys to my own blogroll. 901519
I was just telling my friend about that.
Right on my man!
That’s a great point
Wonderful views on that!
613331 863328You made some excellent points there. I did a search on the topic and identified a lot of people will agree together with your blog. 797368
Heya i am for the primary time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out much.
I’m hoping to give one thing back and aid others like you aided
me.
What’s up, all is going nicely here and ofcourse every
one is sharing information, that’s truly good, keep
up writing.
Hello, i think that i saw you visited my site so i came
to “return the favor”.I’m attempting
to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of
your ideas!!
You actually make it appear really easy along with your presentation but I find this matter to be actually one thing that I feel I might by no means understand. It seems too complex and extremely vast for me. I am having a look forward to your subsequent submit, I¦ll attempt to get the hang of it!
Wow! Thank you! I always wanted to write on my website something like that. Can I implement a part of your post to my blog?
134541 492105Thanks for the information provided! I was researching for this write-up for a long time, but I was not able to see a dependable source. 859419
91959 198588I think this web site has extremely superb composed topic material articles . 614058
I just could not leave your website prior to suggesting that I extremely loved the standard information a person supply to your visitors?
Is going to be back often in order to check out new posts
wonderful issues altogether, you just won a emblem new reader.
What might you suggest about your post that you simply made some days in the past?
Any sure?
I’m extremely impressed with your writing abilities as well
as with the structure on your blog. Is this a paid subject or did you modify it your self?
Anyway stay up the excellent high quality writing, it’s rare to see a great blog
like this one nowadays..
I go to see everyday some web sites and sites to read articles, but this web site presents feature based posts.
Woah! I’m really digging the template/theme of this blog.
It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get that “perfect balance” between usability and appearance.
I must say you have done a superb job with this.
In addition, the blog loads very quick for me on Firefox.
Excellent Blog!
This is my first time pay a visit at here and i am genuinely pleassant to read all at single place.
834416 619902Id ought to speak to you here. Which is not some thing Which i do! I like reading an article that can make people believe. Also, thank you for permitting me to comment! 338934
This is my first time pay a quick visit at here and i am genuinely
happy to read everthing at one place.
Heya this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
code with HTML. I’m starting a blog soon but have
no coding know-how so I wanted to get advice from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!
I quite like reading through an article that can make men and women think.
Also, many thanks for allowing for me to comment!
Right now it seems like BlogEngine is the preferred blogging platform available right now.
(from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?
Hi Dear, are you actually visiting this site on a regular basis, if so afterward
you will without doubt obtain good know-how.
I got this site from my buddy who informed me on the topic of this site and now this time I am visiting
this site and reading very informative articles or
reviews here.
That’s an awesome point
Hi there, I read your blog daily. Your writing style is awesome, keep up the good work!|
540702 866109Im having a little problem I cant subscribe your feed, Im utilizing google reader fyi. 43061
2073 735824Nice site. On your blogs really interest and i will tell a buddies. 53890