Минуло трохи більше місяця з того моменту, як мене було обрано на посаду голови села Гопчиця. В першу чергу, я хочу висловити щиру подяку за підтримку та надану мені довіру. Я усвідомлюю, яка велика відповідальність покладена на мене, але також я розумію, що лише наполеглива праця та спільні зусилля всієї громади можуть змінити життя нашого села на краще.

Україна зараз переживає дуже складні часи: на Сході триває війна і в той самий час активні громадяни намагаються реформувати країну та зробити її більш європейською. Але варто розуміти, що поки позитивні зміни торкнулись лише великих міст та обласних центрів. Я переконаний, що чекати, допоки хтось приїде сюди і зробить наше життя кращим – не варто. Лише ми відповідальні за наше село, і лише в наших силах зробити його кращим для наших нащадків. Так, безумовно, це буде непросто. Але, я впевнений, що маленькими кроками нам вдасться досягти великих змін.

Ось, що мені вдалось зробити протягом першого місяця моєї роботи:

 • Разом із адміністрацією Погребищенської райради та керівником фермерського господарства “Дружба” Лісовим Олексієм Юрійовичем, зустрілися з головою Вінницької ОДА Коровієм Валерієм Вікторовичем і  передали йому звернення від громади села з проханням посприяти у продовженні будівництва нашої нової школи. Він підтримав прагнення жителів Гопчиці та пообіцяв допомогти із пошуком фінансування.

 • Було проведено першу сесію сільської ради за моєї участі, на якій було розглянуто розподіл залишкових бюджетних коштів. Спільно із депутатами було вирішено основну частину цих коштів виділити на вибірково-капітальний ремонт Будинку культури (заміну вікон та вхідних дверей на нові). Паралельно для збільшення обсягів фінансування на ремонт Будинку культури було подано проект для участі в державному гранті від Вінницької ОДА. На сьогоднішній день повний пакет документів подано і ми чекаємо на результат. Якщо нам вдасться виграти в конкурсі, також зможемо відремонтувати підлогу та замінити сидіння.
 • Крім цього, було здійснено аналіз проектно-кошторисної документації на ремонт сільського Будинку культури. З’ясувалось, що документ містить застарілі данні, тому я звернувся до проектно-будівельної компанії, щоб його обновити. Аби зекономити кошти сільського бюджету Лісовий Олексій Юрійович допоміг у фінансуванні цього питання.
 • Розпочато розробку веб-сайту села Гопчиці. Потреба у його створенні, на мою думку, існувала вже дуже давно, оскільки про село майже немає відомостей у всьому інтернеті. Після запуску сайту, будь-яка людина не лише в Україні, а й в усьому світі, зможе дізнатись про нас. Тут ми будемо публікувати новини з життя села, історичні відомості про нього, а також інформація про його сьогодення. Також на сайті можна буде переглянути стратегію розвитку села, звіти про роботу сільського голови, а також переглядати фотографії та відео. Крім того, існуватиме можливість звернутись до голови села за допомогою спеціальної форми на сайті та повідомити про проблеми та пропозиції. Хочу повідомити, що на створення сайту не було витрачено жодних бюджетних коштів – його було реалізовано на волонтерських засадах.
  Повноцінний запуск сайту за адресою www.hopchytsya.com.ua планується на початок квітня.
 • Звернувся до керівника рибгоспу Вощилової Тетяни Іванівни з проханням долучитись до очищення річки в центральній частині села від кущів та фаутних дерев. Тетяна Іванівна підтримала цю пропозицію і працівники рибгоспу вже почали роботу з очищення. Крім того, я особисто звертався до деяких мешканців, що живуть вздовж річки, з проханням долучитись до цієї акції. І зараз, користуючись нагодою, хочу попросити і вас допомогти нам у вирішенні цієї проблеми, адже річка – це важливий елемент екосистеми села, який потрібно тримати в гарному стані, щоб ми могли передати в спадок нашим онукам річку, а не потічок.
 • Мешканці станції Рось неодноразово звертались з проханням вирішити проблему аварійного стану дерев, які становили загрозу їм та їхнім будинкам. Виконкомом сільської ради була створена комісія, яка визначила ступінь загрози, було підготовлено всі необхідні документи і після цього фаутні дерева були видалені.
 • Завдяки Міжнародній благодійній організації Центр національного відродження було частково поповнено фонд сільської бібліотеки. Крім того, Центр висловив зацікавлення у подальшій співпраці і пообіцяв допомагати і надалі.

 • Було відкрито новий міні-формат бібліотеки – “вільну бібліотеку”. Цей формат зараз є дуже популярним в усьому світі і називається “буккросинг”. Його суть полягає в тому, що в спеціальній скриньці на вулиці будуть знаходитись книги у вільному доступі. Кожен, хто забажає, зможе взяти книгу додому, а натомість принести іншу. Але, як ви розумієте, такий вид обміну книгами розрахований на читачів із високим рівнем культури та відповідальності. Я впевнений, що мешканці нашого села такими і є. До речі, на виготовлення такої скриньки бюджетні гроші не витрачались.

 • До мене звернулись молоді активні хлопці – мешканці села із проханням допомогти організувати спортивну залу, де вони могли би займатись спортом у вільний час. Ми спільними зусиллями підготували кімнату в Будинку культури та зібрали деякий спортивний інвентар (гантелі, штангу, груші, а також виготовили шведську стінку). Також ми звернулись до керівника фермерського господарства “Дружба-Л” Лісового Олексія Юрійовича з проханням підтримати ініціативу. І він придбав два професійних тренажери, за що ми йому дуже вдячні. В свою чергу, підприємець Дибський Олександр допоміг із транспортуванням тренажера з Києва до села, за що йому також дякуємо. Крім того, за активну позицію та допомогу хочу окремо подякувати Юрію Олексійовичу Барову та Олександру Олександровичу Любонько. На сьогодні вже три рази на тиждень відбуваються тренування у тренажерному залі. Впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться зробити його іще кращим, а молодь села матиме можливість займатись спортом.

 • Зібрано та подано повний пакет документів до Прозорого офісу в м. Вінниця для виготовлення технічної документації громадських пасовищ. На сьогоднішній день ми очікуємо на їх отримання.
 • Зустрівся із завідувачем сільського музею Петренком Михайлом Дмитровичем, який розповів про проблеми та потреби музею. Разом з ним ми оглянули стан будівлі та сам музейний фонд і визначили напрямки його  покращення, адже не кожне село має такий важливий заклад. Однією з головних проблем є питання безпеки збереження експонатів, які можна вирішити з допомогою гратування вікон. Користуючись нагодою, хочу попросити місцевих мешканців допомогти у наповненні фонду музею старими фотографіями, документами та речами, які зможуть більше розповісти про історію нашого села.
 • З нагоди 8 березня відбувся святковий концерт у Будинку культури, на який завітало дуже багато мешканців села. За чудову організацію свята та виховання молодих талантів Гопчиці хочу подякувати Недошовенку Роману Леонідовичу, Ващенко Наталі Миколаївні, Барану Миколі Мартиновичу, Кульбіді Зоряні Володимирівні та Школьному Андрію Івановичу.

 • Провів огляд сільського дитячого садочку та виявив, що стеля в двох кімнатах знаходиться в аварійному стані, при чому вже декілька років. Тому довелося терміново вжити заходів для усунення цієї проблеми. Завдяки небайдужим батькам стелю відремонтували.
 • Також нещодавно в садку зламався циркуляційний насос, через що два дні не постачалось тепло до одного крила будівлі. З цього приводу надійшла скарга від батьків. При огляді виявив, що насос потребує заміни, що і було зроблено. На даний момент система опалення в садочку працює справно.
 • За даний період було частково просипано дорогу на деяких вулицях нашого села. Сподіваюсь, що  в подальшому нам вдасться суттєво покращити стан сільських доріг.

Мої плани на майбутнє

Головними стратегічними напрямками на майбутнє є: завершення будівництва нової школи, ремонт Будинку культури та дитячого садка, покращення стану доріг, перехід на енергоефективні технології, підтримка туризму та бізнесу, розвиток культури та спорту.

Але, щоб перераховані плани перестали бути лише мріями, і нарешті стали реальністю, потрібен чіткий план їх досягнення. Тому я вже розпочав складання Стратегії розвитку села Гопчиці до 2020 року, де буде міститись перелік найбільш важливих проблем села та  варіанти їх вирішення. Як тільки буде завершена перша редакція Стратегії, я винесу її на обговорення з громадою села. Відразу хочу запросити небайдужих односельчан, які також хочуть долучитись до її написання, звертатись до мене зі своїми пропозиціями та ідеями.

Якщо говорити про найближчі плани, то серед них я би виокремив такі:

 • Проведення суботника в селі, в ході якого потрібно вирубати кущі, прибрати стихійні смітники, перемонтувати та побілити забори на центральній вулиці, почистити річку від сміття.
 • Я вважаю, що необхідно створити громадську організацію з активних мешканців села для більш ефективного втілення наших ідей. Це дозволить нашій громаді брати участь в міжнародних грантах та конкурсах, а це в свою чергу допоможе знайти кошти на реалізацію майбутніх проектів.
 • Сприяти розвитку сфери надання послуг населенню, а саме – перукарні, ремонту одягу, ремонту взуття, ремонту побутової техніки та ін.
 • Зробити зупинки в селі, встановити сміттєві контейнери в центральній частині, провести роботи з благоустрою центральної площі.
 • Підготувати сільське кладовище до Великодня.

Я запрошую усіх вас брати активну участь у житті села. Я завжди відкритий до співпраці і ви можете в будь-який час звернутись до мене зі своїми проблемами або ідеями.

Я переконаний, що тільки разом ми можемо досягти реальних змін.

 

З повагою, Роман Прилуцький, сільський голова Гопчиці