У суботу, 6 квітня, в Гопчиці провели третю весняну толоку в 2019 році.

Громада прибирала територію довкола сільського сміттєзвалища.

На цей раз техніку для толоки надав директор птахофабрики Юрій Жорняк, але її було замало, тож довелось звернулись за додатковою допомогою також до керівника фермерського господарства “Дружба-Л” Олексія Лісового, який пообіцяв допомогти важкою технікою, але з понеділка, бо наразі бульдозер зайнятий.

Майже 50 років в Гопчиці існує сміттєзвалище, але останні 15 років, коли пластик набув критичної популярності, ситуація ставала все гіршою й гіршою. Вздовж двох кілометрів у різні боки від смітника, вітер розносить целофанові пакети, пластикові пляшки та різні поліетиленові упаковки, стрічки від відеокасет та памперси.

На толоку, на жаль, зібралось лише 17 людей – це 1% від мешканців усієї Гопчиці.

Дуже часто можна побачити, як у фейсбуці гопчицькі люди роблять мотивуючі пости про те, як в інших населених пунктах проходить прибирання територій села, під якими всі дружньо ставлять лайки і пишуть схвальні коментарі. Але де ці люди, коли потрібна реальна допомога? Дехто пояснює небажання долучатись до прибирання тим, що у них багато роботи… Тобто на толоки ходять ті, кому немає що робити? Я дякую тим людям, які розуміють, що проблеми самі не вирішуються, і, полишаючи свої не менш важливі справи, приходять на загальносільське прибирання чи то на кладовище, чи то на стихійне сміттєзвалище. Не можна бути байдужими! Не проходьте повз тих, хто смітить на узбіччі дороги, не вивозьте відходи в лісопосадки і зробіть зусилля – донесіть сміття до смітника. В інакшому випадку – ми втопимо наше прийдешнє покоління у сміттєзвалищах. І тоді проблему вже точно не вирішити лайками і коментарями в соцмережах”, – наголошує сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.

До прибирання на цей раз долучились:

Отець Іван
Олексій Яременко
Іван Дибський
Микола Гнатюк
Марія Скрипник
Леся Бокалова
Анатолій Калинчук
Денис Гусак
Микола Ващенко
Сергій Прилуцький
Микола Луценко
Микола Дибський
Віктор і Надія Саліженко
Назар і Роман Прилуцькі
Костянтин Прилуцький

Нагадаємо, в попередні тижні громада також проводила першу і другу весняні толоки прибирання на сільському кладовищі.