На відміну від звичних звітів сільських голів очільник Гопчицької територіальної громади вирішив підійти до питання творчо і влаштувати для наших односельчан не нудний перелік статистичних даних, а справжню відеопрезентацію роботи за попередній рік.

Власне, саме місце проведення згаданої презентації (свіжо відремонтована актова зала) було не менш яскравим свідченням роботи сільського голови, ніж подальші слайди, фото і відеоролики.

Отже, звітуючи перед громадою, Роман Прилуцький не стільки розповідав про глобальні задуми, як зосередив увагу на конкретних кроках і справах, які вдалося втілити разом з небайдужими односельцями, як-от:

Під час звіту сільський голова повідомив односельчан, що планують взяти участь у цьогорічному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, щоб встановити відеоспостереження в центрі села, підключити музей до електропостачання, завершити ремонтні роботи в кабінеті хореографа, танцювальній залі, бібліотеці.

Основним завданням для себе і громади Роман Прилуцький вважає багатостраждальну добудову нової школи.

Підсумовуючи сказане і продемонстроване голова села подякував керівництву місцевого господарства “Дружба-Л”, без фінансової підтримки котрого більшість амбітних планів та задумів залишилися б на папері, подякував місцевим активіста, які брали участь у толоках, написанні проектів, ремонтних роботах, спортивних та культурних заходах.

Після виступу сільського голови на питання мешканців Гопчиці відповідав керівник ФГ “Дружби-Л” та депутат районної ради Олексій Лісовий. Природно людей цікавило все: починаючи від оранки й паїв, закінчуючи паруванням худоби і висадженням плодових дерев.

Ще одна гостя заходу – заступник головного лікаря КУ ПСМД Вікторія Криницька розповіла про нюанси прогнозованої медичної реформи, про право на власний розсуд обирати сімейного лікаря та небезпеку певних груп у соціальних мережах, що спонукають дітей зводити рахунки з власним життям.

Фахівець управління праці та соціального захисту населення Тетяна Процюк, у свою чергу, зупинилася на питаннях оформлення субсидії, тарифної політики, тривалості опалювального сезону та повернені зекономлених коштів субсидії до державного бюджету.

Узагальнюючи почуте заступник голови РДА Петро Шафранський у своєму виступі підкреслив, що завдяки тандему молодих і цілеспрямованих керівників села і господарства останнім часом вдається зрушити з мертвої точки ті проблеми, на які раніше навіть страшно було замахнутись.

На такі приклади ефективної співпраці мають рівнятись решта керівників органів місцевого самоврядування. Між іншим посадовець згадав, що Гопчицька сільсmка рада посіла перше місце по дохідній частині в районі, а місцеве господарство – по врожайності.

Побажав обом керівникам не збавляти обертів та подальшої динаміки в розвитку, зазначивши, що районна влада готова не лише добрими намірами, а й цілком конкретним співфінансуванням допомагати у досягненні поставленої мети.

Завершальним акордом звіту став відеосюжет Першого національного, датований 1998 роком про відкриття у Гопчиці хреста в пам’ять страчених односельців у 1943 році німецькими каральними загонами.

Загалом цікаво було спостерігати за реакцією залу, який в ролику майже двадцятирічної давності впізнавав знайомі обличчя та тогочасні реалії.

Наостанок заступник голови РДА Петро Шафранський висловив думку, що цей звіт підняв планку настільки високо, що іншим сільським головам доведеться неабияк потрудитися, щоб виглядати настільки переконливими в очах виборців.

В залі односельчанам також презентували фотовиставку “Миті минулого”. Спеціально для неї були відцифровані та роздруковані старі фотографії з Гопчицького музею.

За матеріалами газети “Колос”

Фото: газета “Колос”