У п’ятницю, 17 травня, в Гопчиці відбувся схід села, на якому сільський голова Роман Прилуцький відзвітував за роботу у 2018 році.

Також на сході села доповідали:

– керівник фермерського господарства “Дружба-Л” Олексій Лісовий
– голова районної ради Сергій Волинський
– перший заступник голови РДА Петро Шафранський
– начальниця відділу економічного розвитку та торгівлі Погребищенської РДА Марина Нечипорук
– головний лікар Погребищенського Центру первинної медико-санітарної допомоги Іван Роздольський
– начальниця відділу з призначення грошових допомог та компенсацій УПСЗН Тетяна Процюк
– директорка Гопчицької загальноосвітньої школи Марія Журавльова
– директор народного музею історії села Гопчиця Михайло Петренко
– директорка сільської бібліотеки Наталія Ващенко
– виходець з села, науковець, кандидат біологічних наук Василь Якович Лавринчук, який виступив із лекцією про долітописну історію села Гопчиця.

Під час звіту голова громади наголосив, що пріоритетами сільської ради у 2018 році були: вирішенням невідкладних економічних проблем, соціальний захист населення, безперебійне фінансування установ освіти та культури, зміцнення правопорядку на території Гопчицької сільської ради.

За словами голови сільської ради Романа Прилуцького, завдяки злагодженій роботі сільради вдалося виконати бюджет, уникнути заборгованості по заробітній платі та інших обов’язкових платежах, своєчасно і повністю надходили платежі від сільхозтоваровиробників, в користуванні яких знаходяться землі запасу та резерву сільської ради.

У 2018 році сільрадою було проведено 157 нотаріальних дій, 28 реєстрацій смертей, 12 народжень (4 хлопчики та 8 дівчаток), 5 зареєстрованих шлюбів. Але завдяки тому, що до Гопчиці переїжджають жити мешканці інших сіл та міст, населення Гопчиці лишається на рівні, зокрема у 2018 році кількість мешканців села становила 1476 осіб.

Протягом 2018 року відбулось проведення 11-тьох сесій та 12 засідань виконкому, було ухвалено 135 рішень. На постійному контролі виконкому сільської ради вирішувались питання про життя дітей в неблагонадійних сім’ях. Разом з соціальною службою району, опікунською радою, службою опіки та піклування постійно відвідуються такі сім’ї. За 2018 було проведено 14 засідань опікунської ради. Протягом 2018 року сільською радою було видано 1378 довідок. 92 відповіді було надано на запити та виготовлено 16 державних актів на право власності.

Кадастрова карта Гопчиці

Кадастрова карта Гопчиці

На сьогоднішній день документи на право власності з 787 домогосподарств оформлених мають тільки 378.

Роман Прилуцький зазначив, що в 2018 році сільською радою завершена процедура набуття та реєстрація права власності на музей та дитячий садок. Також розпочали виготовлення документів для набуття права власності на стару будівлю амбулаторії та Будинку культури. Крім того, розпочали процедуру виготовлення технічних документів на земельні ділянки музею, Будинку культури, амбулаторії, будівлі старої сільської ради та дитячого садка та стадіону.

Триває виготовлення генерального плану села. Закінчили перший етап створення картографічної основи генплану вартістю 90 000 грн.

“Генеральний план надасть розширені можливості щодо планувань та реалізацій капітальних планів розвитку територіальної громади, від розширення території населеного пункту та внесення змін до його кордонів і до планування. Розширення доріг, ремонту містків, проведення водогонів, планування парків, пляжів, скверів та багато іншого, що потребує капітального будівництва. Це, звісно, далекоглядні плани, але вони потрібні, якщо ми хочемо, щоб наші нащадки продовжили реалізовувати план економічного розвитку громади Гопчиці”, – наголосив сільський голова під час звіту.

Початок звітного періоду розпочавсь з прибирання сільського кладовища і висадки дерев.

Напередодні Великодня та поминальної неділі прибрали стихійні звалища на тереторії кладовища, було вивезено 7 вантажівок сміття з різних частин цвинтару. Для впорядкування могил нашими односельчанами завдяки сприянню місцевого фермерського гоподарства “Дружба-Л” завезли 6 вантажівок піску та 6 землі, додатково Олексій Лісовий надав техніку для вивозу сміття з кладовища та центральної дороги, в свою чергу директор ТОВ “Птахівничий комплекс Веремій” Юрій Жорняк техніку для чистки дороги та завантаження накопиченого за зимовий період сміття по вулиці Центральній.

Роботи з благоустрою села проводились силами сільської ради, Будинку культури, дитячого садка, рибного господарства та Гопчицької середньої школи, а також допомагали на добровільних засадах мешканці села:

Павлюк Роман
Бондарук Андрій
Чернянчук Богдан
Саліженко Руслан
Ярмоленко Валентин
Дибський Микола
Довганенко Віталій

Протягом 2018 та початку 2019 року в центрі Гопчиці облаштували пункт прийому сортування сміття, на який бюджетних коштів було витрачено лише на придбання сміттєвих баків (35 000 грн), будівельними матеріалами допомогло господарство також будівельна бригада “Дружби-Л” допомогла забетонувати майданчик для пункту збору. Всі інші роботи проводились власними силами сільської ради.

У 2018 році виникла загроза, що Гопчицьку загальноосвітню школу можуть понизити у ступені через те, що біля школи немає твердої покрівлі на під’їзних шляхах, тому в сільська рада придбала гранітну суміш та щебінь на суму 150 000 грн і завдяки допомозі господарства з технікою, провела дорожні роботи.

До Дня перемоги у 2018 році провели толоку на місцевому стадіоні та мітинг в центрі села і в дома привітали ветеранів.

Після чого розпочавсь 7 турнір з футболу “Кубок “Дружба-Л” серед команд району, який вже вісім років поспіль проводиться в Гопчиці. Наше село гідно зустрічає команди суперників на своїй території та продовжує добрі спортивні традиції. Додатково гопчицька спортивна команда взяла участь в районному турнірі до 9 травня та здобула призові місця.

За минулий рік в Гопчиці відбулось багато культурних заходів. На початку року вже традиційно провели “ВодохрещаFast”, фестиваль мав благодійну мету – збір коштів на лікування нашої односельчанки. Було зібрано 2514 грн, які передали хворій.

На святі відбувалась ярмарка смаколиків, напоїв та ручних виробів майстринь. Також відбувся хокейний турнір та катання на ковзанах.

В травні у Будинку культури провели свято вишиванки та виставку місцевих майстринь. Художниця декоративно-прикладного мистецтва, майстриня художньої вишивки Олена Тригуб провела для дітей майстер-клас з вишивки, ляльок мотанок та народного танцю.

У 2018 році вже вдруге на базі сільського музею в літку в Гопчиці проходив обласний пленер художнього малярства, в якому брали участь відомі митці Вінниччини. Протягом п’яти днів художники надихались краєвидами Гопчиці – все це вони передали на полотнах, частину з яких передали до музею.

Додатково художники провели майстер-клас для дітей Гопчиці, а потім на закритті відбулась спільна виставка, вручення призів та премій.

Також в цьому році Гопчиця вперше відзначила День молоді велопробігом. 18 учасників проїхали 20 км, дехто подолав подвійний шлях 40км за маршрутом Гопчиця-Бабинці-Гопчиця.

Наймолодшою учасницею велопробігу була 7-річна Марина Штепура, найстаршим – 55-річний Валентин Заслоцький. Велопробіг супроводжувала автівка поліції та медслужба.

У 2018 році святкування Івана Купала в Гопчиці вже втретє пройшло з новим розмахом.

У серпні 2018 року громада Гопчиці взяла активну участь у фестивалі “Сакральна Україна”.

Директор краєзнавчого музею Гопчиці Михайло Петренко і професор Донецького державного університетут, доктор історичних наук, автор трьох книг про історію Погребищ Василь Моргун виступили організаторами заходу. Мета фестивалю зміцнення національної єдності і гуртування регіонів України.

На День Незалежності в Гопчиці відбувся турнір із міжвуличного футболу, в якому взяли участь шість команд.

photo_2018-08-24_20-51-17

Музичний супровід спортивного свята традиційно забезпечував Олексій Лабенко, вже на новому музичному обладнанні, яке сільська рада придбала для Будинку культури на суму 74 368 грн.

У серпні 2018 року розпочали збір жорен для майбутнього монументу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у селі Гопчиця.

Влітку у народному музеї села Гопчиця відновили електропостачання, яке було відключено з 90-тих років.

Для освітлення території музею було облаштовано додаткову точку обліку і встановлено сучасний лічильник.

Також під час робіт з благоустрою перенесли вхід до музею, встановили лавочку та оновили кирницю на території.

Кирниця

Також у народному музеї Гопчиці реалізували невеликий проект “Вікно в історію” – розробили дизайн та надрукували банери із старих фото наших односельчан на вікна музею.

У Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва в Гопчиці вітали працівників культури Погребищенського району, для гостей провели святковий концерт у Будинку культури, директор народного музею Гопчиці Михайло Петренко провів екскурсію, а також гості відвідали храм святих безсрібників Кузьми й Дем’яна.

У 2018 році закінчили ремонт малої актової зали у Будинку культури, в якій відновили вечірні дискотеки для молоді, також закінчили ремонт і відкрили тренажерну залу.

Протягом 2018 року громада Гопчиці збирала продукти для військових в зону проведення операції об’єднаних сил на Донбасі, яку доставляла волонтерська група Погребищенського району, в складі якої перебуває наш односельчанин Микола Захарович Луценко.


Серед іншого Гопчицька громада передала бійцям різні консервації, домашні оселедці, рибу для яких надало рибне господарство (керівник Тетяна Іванівна Вощило), курячі яйця від ТОВ “Веремій” (директор Юрій Миколайович Жорняк).

“Додатково хочу подякувати усім небайдужим односельчанам, які долучились до збору і приготування передачі в зону ООС від нашої громади”, – наголошує сільський голова.

Восени 2018 року волонтерське об’єднання #ReLoad організувало для учнів 9-11 класів Гопчицької загальноосвітньої школи профорієнтаційну поїздку до Києва.

Школярі побачили, як працюють народні депутати у Верховній Раді України, які можливості для розвитку та самореалізації пропонує Фонд Кличко, чим займаються програмісти у найкрутішій українській ІТ-компанії ZEO Alliance та як працює провідний національний телеканал країни “Україна”.

Після звіту сільського голови на сході села відбулось обговорення майбутнього об’єднання в ОТГ.

Зокрема односельчанам повідомили, що на сесії гопчицької сільської ради депутати прийняли рішення про проведення дворового опитування щодо об’єднання.