В Гопчиці відбувся схід села, на якому сільський голова Роман Прилуцький відзвітував за роботу у 2017 році.

Захід пройшов з тематичними стендами, презентаційними матеріалами, а кожен пункт свого звіту керівник громади  ілюстрував фото і відеоматеріалами.

Фото: газета “Колос”

Фото: газета “Колос”

Фото: газета “Колос”

Також на сході села доповідали:

Перший заступник голови РДА Петро Шафранський. Фото: газета “Колос”

Керівник фермерського господарства “Дружба-Л” Олексій Лісовий. Фото: газета “Колос”

Виступ керівника фермерського господарства “Дружба-Л” Олексія Лісового був лаконічним і по суті. За його словами, декілька років тому голова ОДА обіцяв на проект добудови нової школи 3 мільйони гривень, минулого року його заступник – вже 4 мільйони, цьогоріч нардеп від округу Руслан Демчак заявив про 5. Сума збільшується, але школа й надалі стоїть недобудована. Лісовий зауважив, що підприємство не відмовляється від обіцянки про десятивідсоткову дольову участь в добудові і пообіцяв підтримати учнів за будь-яких умов.


На сході господарство передало школі – 6 комп’ютерів з усіма необхідними комплектуючими, принтер, медіапрогравач і LED-телевізор.

Головний лікар КУ РЦ ПМСД Іван Роздольський. Фото: газета “Колос”

Головний лікар району розповів громаді про особливості медреформи:

“Раніше незалежно від того, зверталися пацієнти чи ні, лікар отримував платню, зараз для цього йому необхідно надати послуги, бажано якісні”.

Він також зазначив, щодо угоди з сімейним лікарем, то її можна укласти хоч з фахівцем з Києва чи Тернополя, але вони навряд чи приїдуть на виклик в Гопчицю.

Начальник районного відділу освіти Зінаїда Бутенко. Фото: газета “Колос”

Громада із зали цікавилась долею місцевої школи, начальник відділу освіти запевнила, що Гопчицька школа “має право на життя”.

Також виступила і начальник відділу з призначення грошових допомог та компенсацій УПСЗН Тетяна Процюк.

За словами сільського голови, протягом 2017 року було проведено 11 сесій сільської ради, 12 засідань виконкому і 12 засідань опікунської ради. У 2017 році сільська рада видала 2800 довідок, надала 79 відповідей на запити та виготовила 31 державний акт на право власності. Роман Прилуцький наголосив, що на сьогоднішній день документи на право власності з 780 домогосподарств оформлених мають лише 362.

За минулий рік демографічна ситуація в селі наступна – зареєстровано 19 народжень, 9 шлюбів, а також 29 смертей.

Сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький. Фото: газета “Колос”

“У 2017 році сільською радою розпочата процедура набуття та реєстрація права власності сільською радою на музей та дитячий садок. А це тягне за собою виготовлення великого пакету документів, а саме – технічних паспортів на будівлі, а також  технічних документів на земельні ділянки, на яких вони розташовані”, – розповідає Роман Прилуцький.

Він також зазначив, що паралельно цій роботі розпочато виготовлення генерального плану села:

“Ви всі могли бачити на своїх вулицях людей з вимірювальними приладами. Розпочато поетапні роботи. Генеральний план надасть більші можливості щодо планувань та реалізацій капітальних планів розвитку громади – від розширення території населеного пункту та внесення змін до його кордонів, до планування та розширення доріг, ремонту містків, проведення водогонів, планування парків, пляжів, скверів та багато іншого. Це, звісно, далекоглядні плани, але вони потрібні, якщо ми хочемо, щоб наші нащадки могли рухатись вперед маючи під ногами міцний фундамент. Генеральний план – найважливіший документ, який визначає розвиток населеного пункту”.

Фото: газета “Колос”

Початок звітного періоду розпочавсь з прибирання території села. Спершу розпочали прибирання місцевого сміттєзвалища та прочищення лісопосадки повз центральну дорогу, встановлення і фарбування інформаційних табличок.

Весняна толока

“Дякую тим, хто відклав свої справи та долучивсь до прибирання сільської території”, – каже Роман Прилуцький.

Також толока відбувалась по вулиці Веселівка.

“Завдяки цим небайдужим людям наше село стало хоч трішечки чистішим і охайнішим. Дякую вам!” – зазначив сільський голова.

Роботи з благоустрою продовжились перед великодніми святами. Напередодні Провід – поминальної неділі – на Гопчицькому кладовищі провели толоку.


За допомоги техніки і працівників фермерського господарства “Дружба-Л” для впорядкування односельчанами могил на кладовище завезли 6 машин землі та 6 машин піску.

Під час толоки прибрали 11 смітників в різних частинах кладовища, з яких загалом вивезли 9 машин сміття. Після прибирання були розвішені інформаційні таблички.

В 2017 році вже традиційно висаджували дерева коло музею, на кладовищі, та на стадіоні. Висадили приблизно 270 дерев.

До Дня перемоги відбулась ще одна толока, під час якої очистили дорогу від накопиченого за зимовий період сміття та побілили бордюри вздовж дороги. В толоці зокрема взяли участь працівники культури та дошкільного навчального закладу, Гопчицької школи і сільської ради.

До Дня перемоги вкотре пройшов турнір з футболу серед команд району, спонсорами якого є керівники місцевого господарства Олексій Юрійович та Олексій Платонович Лісові.

На початку літа Гопчиця зустрічала студентів Польського університету, які робили заміри для проектної документації для дипломних робіт за старими архітектурними пам’ятками. Зокрема в нашому районі це була церква в селі Крупудеринцях.


Після закінчення пленуму, який тривав 3 дні, студенти-архітектори завітали до Гопчиці і  відвідали місцевий музей, де Михайло Дмитрович розповів про історію нашого села.

До Дня молоді в Гопчиці провели біговий марафон.

На базі сільського музею 31 липня в Гопчиці проходив обласний пленер художнього малярства, в якому брали участь відомі митці Вінниччини. Протягом 5 днів художники надихались краєвидами Гопчиці – все це вони передали на полотнах, частину з яких було передано до нашого музею.

“Окремо дякую Олексію Платоновичу за пильну увагу до творчого заходу, а саме: 3-разове харчування та надання автобуса для перевезення митців по різних куточках нашого села. Також Сурковій Наталії Степанівні за надання житла, і звичайно, Михайлу Дмитровичу Петренку, який ознайомив художників з Гопчицькими краєвидами”, – каже сільський голова.

Ще одним досягненням 2017 року було те, що Гопчицька територіальна громада перемогла в номінації “Сучасний підхід до популяризації краєзнавства” на краєзнавчому конкурсі “Надросянськими стежками”.  На сьогоднішній день в музеї проводяться роботи підключення  електроенергії, адже з 1992 року музей був знеструмлений.

До річниці вшанування жертв Голодомору в гопчицькому краєзнавчому музеї відкрили нову  експозицію, присвячену цій жахливій сторінці історії України і нашого села. В ній зокрема представлений список 195 односельчан – жертв Голодомору 1932-1933 років.

Підготовка нової експозиції Голодомору 1932-1933 років

Вже другий рік поспіль громада Гопчиці святкувала Івана Купала у незвичному для села форматі – з концертом, атракціонами, призами і феєрверком.

До Дня незалежності підготували стадіон до проведення змагань з вуличного футболу, в якому  взяли участь 6 команд, а переможцями стала вулиця Центральна.

Також до Дня незалежності України відбулись обмінні концерти між Гопчицькою та Павлівською територіальними громадами. Чудовими концертними програмами артисти розважали мешканців наших сіл.

Чергову передачу до свята Покрови в зону АТО доставила волонтерська група, в складі якої перебуває наш односельчанин Микола Захарович Луценко.

Зазначимо, на передовій лінії розмежування ніс службу Роман Недошовенко, якому, не зважаючи на складні погодні умови, волонтерам вдалось передати передачу з Гопчиці.


Серед іншого Гопчицька громада передала бійцям домашні оселедці, які приготували працівники ДНЗ, рибу для яких надало Погребищенське рибне господарство (керівник Тетяна Іванівна  Вощило), а також яйця від ТОВ “Веремій” (директор Юрій Миколайович Жорняк).

“Додатково хочу подякувати усім небайдужим односельчанам, які долучились до збору і приготування передачі в АТО від нашої громади”, – каже Роман Прилуцький.

У 2017 році встановлено економічне освітлення – 39 світлодіодних ліхтарів на вулицях Центральній і Шевченка. На цей проект було використано кошти місцевого бюджету в сумі 86 000 грн.


В ході робіт було виготовлена документація на реконструкцію вуличного освітлення, замінено всі старі ліхтарі та встановлено нові. Додатково довантажили існуючу точку обліку новою гілкою по вулиці Шевченка.

В 2018 році заплановано підключення нових ліній освітлення на інших вулицях села.

“Додатково розробили нові проектні документи, які дадуть змогу покрити освітленням 90% населеного пункту. А також для участі в конкурсі, щоб залучити інвесторів для співфінансування освітлення села в майбутньому. Я розумію, що це тягне за собою додаткові видатки, але водночас зрозумілим є і те, що в ХХІ столітті освітлення вулиць є обов’язковим для населеного пункту”, – каже сільський голова.

Наразі сільська рада подала 2 проекти на 15 обласний конкурс розвитку територіальних громад. Перший на освітлення, другий – на ремонт бібліотеки та гардеробної кімнати Будинку культури.

“За написання проектів окремо хочу подякувати Ващенко Наталії Миколаївні та Саліженко Тетяні Степанівні. Нагадаю, що в 2016 році ми перемогли в конкурсі та зробили ремонт в актовій залі Будинку культури. В 2017 році ми також брали участь вже в 14 обласному конкурсі. Та, на жаль, тоді не пощастило. Наразі сподіваємось знову на добру вдачу”, – розповідає Роман Прилуцький.

В 2017 році зробили ремонт Будинку культури – заміну покрівлі (загальна вартість 573 430 гривень за кошти бюджету сільської ради), також на це отримали субвенцію за сприяння народного депутата Руслана Демчака (200 000 грн з державного бюджету). В ході ремонту через програму ProZorro в актову залу БК закупили стільці у співфінансуванні з коштами сільської ради загальною вартістю 227 520 гривень.

Фото: газета “Колос”

Фінальні роботи ремонту малої актової зали Будинку культури. Фото: газета “Колос”

У 2017 році частково поремонтували найбільш критично-аварійні дороги Гопчиці – приблизною протяжністю 4 кілометри.

“Це, звісно, не багато, але загалом вдалось покрити щебнем, відсівом і піском ділянки доріг по вулицях Шевченка, Веселівка, Сорокопуда і Зарічній. Матеріали були закуплені на суму 189 984 гривень. І ще стільки ж коштувала б робота, але завдяки Олексію Юрійовичу та Олексію Платоновичу Лісовим, ці роботи виконали за рахунок їх бюджету. Зокрема, це роботи по завантаженню і підвозу щебня, відсіву, піску, грейдерування та коткування доріг. Крім того, оплата і  харчування працівників автодору. Таким чином ми заощадили кошти сільської ради,  які згодом пішли на виготовлення проектно-кошторисної документації для нової школи у співфінансуванні з Погребищенською районною радою та адміністрацією (вартість ПКД склала майже 300 000 грн. з них 150 000 грн кошти бюджету сільської ради)”, – розповідає Роман Прилуцький.

У 2017 році за фінансової допомоги керівника “Дружба-Л” Олексія Лісового розпочали ремонт підвального приміщення Будинку культури під атлетичний зал для молоді. Наразі він готовий на 60% і найближчим часом вже запрацює.

“Олексій Юрійович запевнив мене, що у 2018 році обов’язково продовжимо та закінчимо всі розпочаті роботи. Я особисто вдячний йому за підтримку та реалізацію всіх ідей та задумів. Спільними зусиллями ми досягнемо ще кращих результатів”, – каже сільський голова.

У січні 2018 року вже другий рік поспіль успішно провели “ВодохрещаFast“.

А до Міжнародного жіночого дня в Будинку культури провели святковий концерт, на якому виступали гурти самодіяльності Гопчиці.

Вже 2 роки успішно працює сайт Гопчиці, який безкоштовно розробили і підтримують активісти з об’єднання #ReLoad. На сьогоднішній день сайт нашої громади став добре відомим в соцмережах і має багато відвідувачів навіть з інших країн.

Кількість відвідувань сайту Гопчиці з різних країн світу (березень 2018 року)

Завдяки сайту ми можемо продемонструвати знахідки і здобути нашої територіальної громади всій Україні, і вкотре привернути увагу до найбільшої проблеми Гопчиці – недобудованої школи.

“Разом ми малими, але точно впевненими кроками, досягнемо великих змін!”, – резюмував Роман Прилуцький.

За матеріалами газети “Колос”

Читайте також:

Гопчицький голова Роман Прилуцький відзвітував за рік роботи

Звіт голови сільської ради Гопчиці Романа Прилуцького за 30 днів роботи