В четвер, 20 червня, у Будинку культури Гопчиці відкрилась виставка робіт майстрів обласного художнього пленеру, який вже втретє проходить на базі народного музею історії села.

Цьогоріч участь в художньому пленері в Гопчиці взяло вісім майстрів:

  • Олександр Пелешко (Вінниця), художник-графік, член Союзу народних майстрів України
  • Іван Горобчук (Вінниця), Заслужений майстер народної творчості, голова Вінницького осередку національних майстрів народного мистецтва України
  • Олександр Свіргун (Стрижавка), художник іконописець
  • Тетяна Філь (Липовець), художниця, майстриня народного малярства
  • Василь Степанюк, (Погребище) художник, майстер живопису та народного малярства
  • Василь Слободянюк (Хмільник), заслужений майстер народної творчості, член Національної спілки України, лауреат премії Катерини Білокур, в якій змагались 14 предендентів з усієї України
  • Олександр Шульгань (Погребище), майстер народного малярства, різьби по дереву і іконопису
  • Лілія Гудзь, художниця, викладачка мистецької дитячої школи, керівниця зразкової аматорської студії Центру народної творчості

На честь закінчення пленеру в Будинку культури провели виставку робіт художників. Свої роботи також представили діти, які в рамках пленеру брали участь в майстер-класі від майстрів-професіоналів.

Так проходили робочі дні пленеру.

На відкриття виставки робіт художників завітала директорка Вінницького обласного Центру народної творчості, заслужена діячка культури Тетяна Цвігун та начальниця районного сектору культури та туризму Галина Кравчук.

В рамках закриття пленеру відбулася презентація книг “В’ЯР” і “Невигадані історії”, примірники яких авторка Лариса Сичко передала в районну та сільську бібліотеки.

На завершення художники презентували жителям Гопчиці низку робіт, які вони писали під час перебування в нашому селі.

Також в Будинку культури відбувся святковий концерт, на якому виступили гурти самодіяльності та колектив “Мальви”.

Сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький подякував усім за допомогу в організації пленеру, зокрема керівнику фермерського господарства “Дружба-Л” Олексію Лісовому:

“Від імені обласного Центру народної творчості, районного управління культури та Гопчицької сільської ради висловлюємо подяку Олексію Лісовому за фінансову підтримку в проведенні художнього пленеру впродовж трьох років – забезпечення обіду для художників та надання їм стипендій у розмірі 2000 гривень за творчу роботу”.

 

Виставка художніх робіт пленеру буде тривати місяць у Будинку культури, тож запрошуємо усіх до перегляду.

Після закриття художнього пленеру директор народного музею історії села Михайло Петренко провів екскурсію для художників та гостей Гопчиці.