В суботу, 5 серпня, в гопчицькому Будинку культури відбулась виставка робіт митців, які тиждень працювали в нашому селі на обласному пленері художників. Захід проходив на базі краєзнавчого музею Гопчиці.

Найбільше митців надихнули краєвиди Гопчиці, старі хати, пасіка і, звісно, люди – все це вони передали на полотні.

Художник, які працювали в Гопчиці:

Іван Горобчук (Вінниця), заслужений майстер народної творчості, лауреат премії “Кришталева вишня”;
Віктор Крижанівський (Ямпільський район), художник;
Олександр Свіргун (Стрижавка), лауреат премії “Кришталева вишня”;
Тетяна Філь (Липовець), художник;
Олександр Шульгань (Погребище), художник;
Людмила Сорочинська (Могилів-Подільський), художник;
Олексій Буюклі (Сарата, Одеська область), художник.

“Від імені обласного Центру народної творчості, від районного управління культури та Гопчицької сільської ради висловлюємо подяку за меценатство Олексію Платоновичу та Олексію Юрійовичу Лісовим. За те, що забезпечили триразове тижневе харчування художників та надання їм стипендій за творчу роботу. Хочу окремо подякувати Наталії Сурковій за надання безкоштовного житла художникам на час пленеру. Крім того, дякую за сприяння організації заходу завідуючій сектору культури та туризму Погребищенського району Галині Кравчук і деректору нашого краєзнавчого музею Михайлу Петренку”, – зазначив сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.

В знак вдячності художники подарували Олексію Платоновичу картину з новозбудованою церквою, авторства Олександра Шульганя.

Митці представили аудиторії свої роботи, натомість гопчицька молодь зустріла художників концертом – піснями і грою на музичних інструментах.

Всі, хто не зміг завітати на виставку в суботу, можуть помилуватись картинами в Гопчицькому музеї – 7 картин митці передали туди. Інші поїхали у Вінницький обласний Центр народної творчості, а згодом їх передадуть у  краєзнавчий музей.