У Краєзнавчому музеї Гопчиці відновили електропостачання, яке було відключено ще з  90-тих років.

Проблема з відсутністю електроенергії була пов’язана зокрема і з тим, що раніше музей не перебував у комунальній власності громади. У 2017 році було виготовлено технічний паспорт на будинок і об’єкт став комунальною власністю Гопчицької сільської ради. Також розпочато підготовку документів для отримання державного акту на землю.

Для освітлення території музею було облаштовано додаткову точку обліку і встановлено сучасний лічильник. Також під час робіт з благоустрою було перенесено вхід до музею, встановлено лавочку та оновлено кирницю на території.

Кирниця

“Відтепер музей має освітлення і відвідувачі матимуть змогу добре роздивлятись наші експонати. Крім того, тепер у холодну пору року ми зможемо обігрівати приміщення, щоб не було вологи і експозиції не руйнувались”, – розповідає директор Краєзнавчого музею Гопчиці Михайло Петренко.

“На даний час працюємо над облаштуванням території музею. Найближчим часом  плануємо відкрити меморіал односельчанам, які загинули в роки Голодомору 1932-1933 років, для цьго вже зібрали жорна в селі. Також тривають роботи з пошуку й поповнення експозицій музею. Ми хочемо, щоб наш музей йшов у ногу з часом. Щоб окрім віртуального туру, відвідувачі мали змогу зайти до музею і знайти багато цікавої та корисної інформації про свою родину, про село і про рідне Поділля”, – зазначив сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.