Музею історії села Гопчиці присвоєно звання “народний”. Відповідний наказ видало Управління культури і мистецтв Вінницької обласної держадміністрації 14 грудня 2018 року.

0-02-04-d86e411fe07fb3b14a8d07185d32112aa2cdc1bf8a2ec1c5ba26efbb0a382bf4_c1c71e12

Директор гопчицького музею Михайло Петренко наголошує на важливості зміни статусу, адже саме це дає впевненість і гарантію того, що музей буде збережено й надалі.

“Громадський музей історії села Гопчиця розпочав діяльність з 1990 року. Весь цей час велась кропітка робота по поновленню музейного фонду, а також за спогадами старожилів зібрано історію нашого краю, різноманітні архівні документи, що підтверджують події, які відбувались на теренах Надросся”.

Михайло Петренко також зазначає, що тепер зміняться і пріоритети діяльності музею:

“Рішенням колегії Управління культури і мистецтв зобов’язує нас змінити пріорітети. Віднині основними напрямками є: науково-дослідницька та освітньо-культурна діяльність, комплектування музейних зібрань, фондів, видавнича, виставкова і реставраційна діяльність. Крім того, діяльність, пов’язана з науковою атрибуцією, експертизою, класифікацією, державною реєстрацією та усіма видами оцінки предметів, які можуть бути визнаними, як культурні цінності з метою включення до музейного фонду України.

Щиро дякуємо усім, хто підтримував фінансово проведення різних заходів, хто брав активну участь в організації та проведенні культурно-освітніх проектів, хто сприяє поповненню музейного фонду і, звісно, гостям нашого музею”.

Нагадаємо, в минулому році музей Гопчиці переміг в номінації “Сучасний підхід до популяризації краєзнавства” на краєзнавчому конкурсі “Надросянськими стежками”.

До Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР директора гопчицького музею нагородили Почесною грамотою обласної держадміністрації та обласної Ради.

В минулому році в музеї Гопчиці відновили електропостачання, яке було відключено ще з  90-тих років. Триває збір матеріалів для відкриття експозиції Голодомору 1932-1933 років, також в музеї запустили проект “Вікно в історію“.