В Гопчиці 19 та 20 квітня пройшов майстер-клас із писанкарства від художниці декоративно-прикладного мистецтва Олени Тригуб.

У п’ятницю, 19 квітня, вчились писати писанки дітки та виховательки гопчицького садочку. А в суботу, 20 квітня, майстер-клас пройшов для всіх охочих у Будинку культури.

Для майстер-класу директор місцевої птахофабрики “ВЕРЕМІЙ” Юрій Жорняк надав безкоштовно курячих яєць, а настоятель храму святих безсрібників Кузьми й Дем’яна отець Іоан забезпечив свічками.

Є давня гарна традиція – напередодні Великодня писати писанки. Писанки за народним повір’ям були джерелом родючості, щедрот, багатства, запобігали напастям, захищали від стихійного лиха. Їх писали для своєї родини та обдаровували близьких у Великодні свята, з побажанням усілякого добра. Напередодні свята гопчицькі діти також занурились у цю красиву традицію, почули від майстрині більше інформації про писанки та спробували написати свою писанку.

Писанку прикрашали за допомогою спеціального інструменту – писачка з воском, а потім розфарбовували натуральними фарбами. Працювали під час майстер-класу на повних яйцях, а потім їх видували – це традиційна українська писанка – оберіг. Таке яйце-писанка довго зберігається і радує око. Крізь писанку можна протягнути стрічку або красиву мотузочку і повісити, наприклад, біля вікна.

Учасники майстер-класу дізнались, як робити писанку відповідно до давніх технік на “живому яйці”; навчились користуватись писачком, воском та фарбами; зрозуміли, як “читати” прадавні посилання, що закладені нашими пращурами у візерунках на писанках;
дізнались про традицію писанкарства та зміст, який вкладали наші предки в це мистецтво.

“Щиро дякую пані Олені від усієї громади Гопчиці за неймовірний майстер-клас! Дякую також за організацію заходу бібліотекарю Наталії Ващенко, директору краєзнавчого музею Михайлу Петренку, директору птахофабрики “ВЕРЕМІЙ” Юрію Жорняку та настоятелю гопчицького храму отцю Іоану. Під час заходу кожен спробував зробити своїми руками власну писанку. Результат вийшов неперевершений. Дякуємо за гарний настрій та незабутні враження! Сподіваємось, що й надалі перед Великоднем будемо проводити аналогічні заходи в Гопчиці”, – каже сільський голова Роман Прилуцький.

Частину робіт з майстер-класу передали до краєзнавчого музею Гопчиці.

“Відтепер яйця-писанки стануть чудовою прикрасою і окремою експозицією нашого музею. Дуже вдячний художниці Олені Тригуб за те, що зберігає українські традиції та розповідає про них нашій молоді. Дякуємо за атмосферу, яку відчули діти під час майстер-класу, вони принесуть писанки до своїх домівок та продовжать у родинах неповторні українські звичаї”, – зазначає директор краєзнавчого музею Гопчиці Михайло Петренко.