Хоча ця історія трапилась ще у 2010 році, але ми хочемо розповісти про неї нашим читачам зараз, адже героїзм і неймовірна витримка людей не втрачають актуальності навіть через роки.

Це історія про лікаря-реаніматолога, нашого односельчанина Андрія Соломончука, який протягом 12 годин боровся за життя пацієнта.

Андрій навіть став героєм однієї з програм “Розбір польотів” на телеканалі “Інтер” (дивитись з 5:55), яка була присвячена героїчним і жертовним вчинкам порятунку людей.

Влітку Василю Ковалю стало зле, пекло в грудях і відмовляли руки. Рідні відвезли хворого в лікарню, де його розмістили в кардіологічному відділенні. На наступний день перебування в лікарні чоловік втратив свідомість, захропів і в нього зупинялося серце. В цей час в палаті перебував лікар Андрій Володимирович, якого викликали до іншого хворого, але він оперативно надав допомогу Василю Ковалю і його доставили в реанімацію, де почалась жорстока боротьба за життя.

В чоловіка стан постійно погіршувався, серце зупинялось спершу кожні 2 години, а згодом кожні 15-13 хвилин.

Протягом 14 годин, поки з області привезли кардіо-стимулятор, хворий перебував між життям і смертю, пережив клінічну смерть. Але весь цей час лікар Андрій Володимирович ні на хвилину не відходив від пацієнта і постійно “заводив серце”. В результаті хворого Василя Коваля вдалось врятувати.