Будь-яка історія має свій початок… Про історію нашого рідного села можна писати дуже і дуже багато, і не тому, що вона має далекий початок, – а тому, що кожен день вона має продовження.

Той, хто живе тут вже дуже давно, і також той, хто зовсім недавно тут поселився, щиро кажуть, що для них Гопчиця, – це одна, велика і дружна сім’я, де кожна людина як рідна, може вплинути на вас по-своєму.

Якщо потрібно вислухати – вислухають!

Якщо потрібно підтримати – підтримають!

Якщо потрібна порада – будь-ласка!

Якщо говорити про особливості нашого села, то в кожного вони свої. Хтось захоплюється безкрайніми заворожуючими просторами, хтось затамовує подих, дивлячись на неймовірно красиву церкву в самому центрі села. Хтось вважає, що візитною карткою нашого села є нова школа, яка уже чверть століття вражає своїм темпом будування, але дає людям надію, що, можливо, їх онуки або правнуки будуть там навчатись. А для когось особливим є звичайне дерево, під яким цей хтось колись вперше поцілувався.

Насправді, я вважаю, що найбільшою особливістю кожного села є люди, які там проживають. Наше село – не виняток. Тут я зустрічав і поетів, і художників, і музикантів; і ще багато в чому талановитих людей. Мало відомо про них тільки через те, що вони просто роблять свою улюблену справу і їм цього більше ніж достатньо.

Гопчиця – це те село, в якому ще збереглась вся атмосфера того чудового часу, коли вечорами грала жива музика і навкруги збирались великі дружні компанії.

В Гопчиці будь-яка пора року – це щось, я б сказав, казкове.

Весна тут не просто спів пташок і цвітіння квітів, весна тут немов переродження сніжно-білого зимового полотна художника, в незвичайно красивий і поістині геніальний пейзаж.

Літо – це дитячий сміх і купання в річці або озері.

Осінь, для багатьох, це сум, дощ і сирість, а ви погляньте на дітей, які бавляться в калюжах з яскравою усмішкою на обличчі, яка пояскравіше сонця буде. Який може бути сум?!

Ну а зима, це не просто кучі снігу і дикий холод. Тут, навіть в найхолоднішу пору, можна почути добрі слова, які не дадуть замерзнути.

Насправді, якщо ви, приїхавши в наше село, намагаєтесь знайти тільки щось погане – ви це знайдете. Якщо ви намагаєтесь побачити тільки хороше – ви це обов’язково побачите. Все залежить від того, яка ви людина і як ви на все дивитесь. Колись, великий письменник і поет, Віктор Гюго сказав: “Коли людиною володіє одна думка, людина знаходить її у всьому” Тут не посперечаєшся! Що ще можна сказати…

Від себе можу добавити: Нехай вами завжди володіють тільки добрі думки!
А від всіх жителів скажу: Ласкаво просимо в Гопчицю!!!

Автор: Михайло Творцов