У вівторок, 6 липня, в Гопчиці відбулось традиційне святкування Івана Купала. Другий рік поспіль свято проходить на відремонтованому стадіоні Гопчиці, адже на майдані біля Будинку культури вже мало місця для велелюдних святкувань. Цьогоріч на свято в Гопчицю завітало понад тисячу гостей із сусідніх сіл та містечок.

Святкування Івана Купала розпочалось з привітання від старости Гопчиці Романа Прилуцького та представник гопчицького фермерського господарства “Дружба-Л” Віктор Шпак.

Над організацією святкування Івана Купала працювали представники закладів культури села, а фінансування забезпечив керівник “Дружби-Л” Олексій Лісовий. Також частину призового фонду для конкурсів надав завод “Ідеал” з Погребища.

Цьогоріч на святі виступали місцеві та запрошені артисти, зокрема баяніст та композитор Костянтин Кукушкін та співачка Лєна Дарк. А гостей свята зустрічали хлопці з духового оркестру Гопчиці “Козачок”. Декілька композицій для гостей виконали – учасник багатьох обласник пісенних конкурсів Андрій Лабенко, Одександр Дзьобко та Микола Шоробура.

На святі лунали купальські пісні та хороводи, для дітей проводили низку різних конкурсів, працювали безкоштовні атракціони та пригощали солодощами.

Пам’ятаю це свято і в 60-х роках, хоч і була зовсім малою. Вздовж Капуштеринець у невеличких ямках палили ватри, кольоровими стрічками наряджали гілця, плели віночки з волошок, ромашок та маку, що назбирали в житі. Кожна господиня пригощала молодь пиріжками та смаколиками. Та найбільше мені подобалось плести, а потім їсти качанчики з вишневих ягід. До ранкової зорі грали музики та не вгавали веселощі. В містах так не гуляли. Відтоді я і люблю це свято.

ділиться спогадами Людмила Журавльова, яка народилась і виросла в Гопчиці

Для гостей свята працювали місцеві підприємці, які пригощали гостей традиційними наїдками і напоями.

А в нас на Веселівці (в ярку, там ще й криниця була) копали велике кругле заглиблення. Хлопці приносили велику гарну вербу і ставили посеред того кола. Ми їх заквітчували живими квітами і паперовими, які робили самі. В’язали з вишень, черешень качани і теж чіпляли на кільце. Потім всідались вечором кругом того гільця діти, а старші стояли навкруг і співали пісень. Дівчатка були всі у віночках, які виплітали самі. В кінці дійства ту вербу ламали і саме важно було схопити вершок, де була велика квітка. Це була прикмета на щастя. Гілочки верби з Купала розкладали на огірки, а вінок закидали на стріху. Дуже люблю свято по-Гопчицьки.

розповідає про традиції святкування Івана Купала Євгенія Досужа, яка також виросла в Гопчиці

За безпекою на святі слідкували працівники Національної поліції.

Традиційно на Івана Купала учасники свята ламали купальське гільце, стрибали через багаття, а на завершення пролунав святковий салют.

Дуже приємно бачити таку кількість гостей, які приїхали в Гопчицю на святкування Івана Купала. Приємно бачити усмішки на обличчях малечі, радість та спілкування людей і як в Гопчиці вирує життя. Ми вийшли на новий рівень і вже другий рік поспіль проводимо святкування на відремонтованому фермерським господарством “Дружба-Л” сільському стадіоні, бо майдан біля клубу не вміщав усю кількість людей. Нова локація для свята більш зручна для людей і має низку переваг. Дуже вдячний Олексій Лісовому, що з року в рік фінансово підтримує проведення свята, працівникам закладів культури за те, що організували цей захід, нашим місцевим підприємцям, що пригощали гостей, а також артистам, які зробили чудовий настрій на святі,

каже староста Гопчиці Роман Прилуцький

На наступний день після святкування працівники з благоустрою та небайдужі односельчани зібрались на прибирання стадіону.

Дякуємо усій небайдужій громаді, хто працював над організацією та проведенням свята, а також прибиранням стадіону після святкування.