У п’ятницю, 22 листопада, в Гопчиці вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Голова сільської ради Роман Прилуцький разом із директором краєзнавчого музею Гопчиці Михайлом Петренком, учнями, вчителями і директором гопчицької середньої школи Марією Журавльовою поклали квіти до хреста жертв Голодомору. Настоятель храму святих безсрібників Кузьми й Дем’яна отець Іоан провів пам’ятну панахиду до 86-х роковин Голодомору.

“Голодомор — це не сторінка в підручнику чи далеке минуле. Це історія  кожної української родини. Твоєї бабусі чи дідуся. Історія жорстокого злочину та людської незламності. Це було 86 років тому. Радянський Союз здійснив масштабний злочин геноциду українців. Більше 7 мільйонів жертв. Серед яких переважно діти та люди похилого віку. Вимерлі від голоду села та колективна психологічна травма тих, хто вижив. Роки замовчування та брехні”, – зазначив Михайло Петренко.

Лише за офіційними даними, протягом 1932-1933 років в Гопчиці загинуло 195 людей – переважно діти і люди похилого віку. Їх прізвища та імена, а також причина смерті занесені в Національну книгу пам’яті жертв Голодомору.

“Сьогодні Україна — суверенна та незалежна держава, а ми, українці, обираємо шлях, яким наша країна йтиме в майбутнє. Однак ми маємо пам’ятати про вбивць, їхні злочини і мільйони безневинних жертв. Ми маємо виконати свій обов’язок перед пам’яттю закатованих голодом українців – ми маємо зберегти і розбудовувати Україну”, – додав Роман Прилуцький.