В Гопчиці розпочали збір старих жорен з млинів для спорудження на території краєзнавчого музею меморіалу Голодомору 1932-1933 років, жертвами якого стали 195 наших односельчан.

Наразі вже вдалось зібрати 7 жорен – три великих (промислових) та 4 малих (ручних).

“Частина великих жорен просто лежала на території села – це залишки старих млинів, які колись функціонували в селі. Нам вдалось їх розкопати і відвезти технікою на територію музею. Інші жорна нам віддали односельчани, колись вони були майже у кожній родині для невеликого помолу збіжжя”, – розповідає директор краєзнавчого музею Гопчиці Михайло Петренко.

Нагадаємо, що в минулому році до річниці вшанування жертв Голодомору в гопчицькому краєзнавчому музеї відкрилась окрема експозиція, присвячена цій жахливій сторінці історії України і нашого села.

“Багатьох людей від голодної смерті рятували жорна, адже лише з їхньою допомогою українці могли таємно в домашніх умовах змолоти сховане від комуністів зерно. Досить часто під час обшуків і вилучень збіжжя розбивали також і жорна, щоб люди не могли молотити колоски. Тож не випадково саме жорна стали символом Голодомору. Саме тому ми вирішили з них спорудити меморіал в пам’ять про наших односельчан, які загинули голодною смерттю в ті роки”, – зазначає засновник об’єднання #ReLoad Олександр Саліженко.

Сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький, директор краєзнавчого музею Михайло Петренко та засновник об’єднання #ReLoad Олександр Саліженко звертаються до усіх небайдужих: якщо у вас є непотрібні старі жорна, принести їх в музей для створення меморіалу.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: 068 – 507 – 42 – 07, Михайло Дмитрович Петренко, директор краєзнавчого музею Гопчиці