Громада Гопчиці взяла участь у всеукраїнському фестивалі “Сакральна Україна”, який пройшов у неділю, 19 серпня, в місті Погребище.

Директор краєзнавчого музею Гопчиці Михайло Петренко і професор Донецького державного університетут, доктор історичних наук, автор трьох книг про історію Погребищ Василь Моргун виступили організаторами заходу. Мета фестивалю зміцнення національної єдності і гуртування регіонів України.

Співорганізатори

Співорганізатори фестивалю директор краєзнавчого музею Гопчиці Михайло Петренко (ліворуч) і Василь Моргун, професор Донецького деражвного університету (Вінниця), доктор історичних наук (праворуч)

“Ідея проведення фестивалю виникла після конкурсу “Надросянськими стежками”, який проводила Центральна районна бібліотека. Задум краєзнавців полягав у тому, щоб нагадати землякам про національно-визвольну війну часів Богдана Хмельницького, під час якої було закладено фундамент незалежності сучасної України. За відомостями краєзнавців, гопчицька сотня повсталих селян на чолі із сотником Ходаком разом із погребищенською козацькою сотнею брали активну участь у повстанні на Поділлі під проводом полковника Максима Кривоноса. Князь Ярема Вишневецький намагався придушити повстання жорстоким терором проти селян та міщан краю і помститися Кривоносу, саме тоді було спустошено Погребище, а в місті стратили братів козацького ватажка. В пам’ять про ті події, про боротьбу нашого народу за свободу і визволення ми проводимо цей захід”, – розповідає співорганізатор фестивалю Михайло Петренко.

За фінансової підтримки керівника фермерського господарства “Дружба-Л” Олексія Лісового громада гідно представила Гопчицю на фестивалі – пригощала учасників варениками з сиром і картоплею (готувала Оксана Прилуцька), пиріжками з маком і сиром (випікала Наталія Ващенко), короваєм і домашнім хлібом (випікала Тетяна Лабенко), свіжим медом і яблуками, квасом і наливками.

В гопчицькій світлиці були представлені роботи майстрині вишивки Олени Тригуб, яка знає понад сотню технік, та роботи Анастасії Феоктистівни Бурлаченко. Господинею світлиці була Наталія Ващенко, яка зустрічала і пригощала гостей фестивалю.

А Гопчицький духовий оркестр задавав ритму заходу і вітав гостей гопчицької світлиці військовими маршами.

Цьогоріч фестиваль “Сакральна Україна” провели за рахунок районної адміністрації, міськаради Погребищ та фермерських господарств району, яким небайдужа історія нашого краю, її вивчення та збереження.