Шкільні екскурсії — чудова можливість дізнатися багато нового і цікавого про міста країни, в якій ви живете. Це — спілкування з однокласниками і друзями в невимушеній обстановці, коли є можливість проявити самостійність далеко від дому, батьків, подивитися, як живуть люди в інших містах і куточках Землі. Шкільні екскурсії — це ті події, які пізніше згадуються все життя.

Цікавою  і  змістовною  була поїздка до славетного українського міста Львів, яку організували педагог-організатор  Кульбіда З.В. та вчитель фіз. виховання Школьний А.І.  Голова ФГ “Дружба-Л” Лісовий О.П. та фінансовий директор Лісовий О.Ю. виділили кошти для гопчицьких учнів. Приватний автобус  доставив школярів до міста галицької кави, левів та неймовірної архітектурно-історичної краси.

Львів — унікальне місто. Під час екскурсії дітей вразила краса та неповторність архітектури, європейська культура, буяння осінніх квітів, доброзичливість людей. Учні із захопленням проходили  вулицями старого міста, відвідали історичні місця Львова. На думку дітей, Львів — це місто, у яке не можна не закохатися з першого погляду.

Цікавою була екскурсія до Музею-Арсеналу — експозиційного відділу Львівського історичного музею — визначної пам’ятки архітектури XVI століття. В експозиції представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу.

Та і саме місто є архітектурною пам’яткою, яка вражає своєю величчю, красою, високою культурою. Під час подорожі учні та педагоги  відвідали собор Святого Юра – покровителя Львова. Найсмачнішою подією стало відвідування шоколадної майстерні та копальні кави.

Протягом двох днів вони жили на проспекті Свободи – головній вулиці міста – місці, де з’явились перші львівські готелі, ресторани, кафе, банки та фотоательє. В кількох кроках від хостелу знаходиться міська ратуша – самісінький центр міста.

Центральний історичний ансамбль Львова – це величезний архітектурний музей під відкритим небом, який розкинувся приблизно на 400га і нараховує понад 2000 історичних, архітектурних та культурних пам’яток. Після численних екскурсій учні мали багато вільного часу, за який вони могли самостійно дослідити його.

Ця частина міста ніби завмерла у часі. Старі будинки, що тісняться між собою, показуючи дивовижні фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою, разом з чарівними ліхтарями створюють неповторні відчуття. Ніби ти повернувся у часі на сто-двісті років. Все дихає старовиною. Можна зустріти вуличних музикантів, молодих жінок, переодягнених в костюми старомодних дам, ковалів, сучасних персонажів. Дехто з них прямо посеред вулиці починає зачитувати фрагменти української поезії.

Вражають дрібні крамниці, майстерні, кав’ярні, кафе та ресторани, що розкидані тут в неймовірній кількості. Все має  свій неповторний настрій –  від загадкових кавових “копалень” до таємничої “Криївки”. Всі вони так і манять зайти та насолодитися їхньою атмосферою.

Яскраво вимальовується поєднання різних культур і традицій. Поряд з корінним українським населенням тут жили й трудилися вірменські купці та ремісники, німці, поляки, євреї, працювали італійські майстри-будівничі тощо. Все це відобразилося на колориті міста. Сформувалася неповторна львівська ґвара. Є багато національних кварталів.

Учні побачили більшість відомих пам’яток. Вони змогли пізнати життя селян, що жили тут задовго до нас. Насолодитися красою і величчю багатьох храмів, серед яких: Домініканський та Бернардинський собори. Відвідати Високий Замок – старий тінистий парк на горі, що височить над містом з руїнами старовинного замку і оглядовим майданчиком з краєвидами, від яких захоплює дух.

Найкрасивіший же Львів саме після заходу сонця. Ввечері запалюються численні ліхтарі, створюючи теплу затишну атмосферу. Зазвичай, центр міського життя зміщується у бік центрального проспекту Свободи, де в їхньому світлі прогулюються або ж чекають початку вистави в театрі ошатні львів’яни.

Сподіваємося, що дана екскурсія дасть початок гарній традиції відвідувати дивовижні міста України учнями Гопчицької школи.

Ми щиро вдячні голові фермерського господарства “Дружба-Л” Лісовому О.П., фінансовому директорові Лісовому О.Ю. за надану матеріальну допомогу у проведенні екскурсії.

 

Авторка: Зоряна Кульбіда, педагог-організатор