Гопчицька школа увійшла до переліку об’єктів у Вінницькій області, які отримають держфінансування на будівництво та реконструкцію. Передбачено добудування середньої школи в по вулиці Центральній в Гопчиці із зонуванням частини приміщень на 180 учнів, а також перепланування частини школи під заклад дошкільної освіти на 50 місць. Про це повідомили у Вінницькій ОДА виданню Vежа у відповіді на інформаційний запит.

Загалом Вінницька ОДА визначила 11 об’єктів, що потребують державної субвенції на будівництво чи реконструкцію. Так, в області такого фінансування потребують п’ять шкіл, чотири дитячих садочки та два стадіони. Заступниця директора, КО “ЦМТ ТА ІЗЗОО” Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Тетяна Федяєва зазначила, що до кінцевого переліку увійшло лише 11 об’єктів, які мали складену проектно-кошторисну документацію для відповідних робіт.

Зазначимо, що проектно-кошторисну документацію для добудування та перепланування школи в Гопчиці виготовили у 2018 році, на що загалом було витрачено 250 тисяч гривень, з яких 150 тисяч – кошти сільської ради Гопчиці, 100 тисяч – кошти Погребищенської районної ради.

“Це неймовірно радісна новина для Гопчиці. Це підтвердження того, що усі наші зусилля протягом останніх років були сфокусовані і напрвлені у правильне русло. Рішення Вінницької ОДА дає всі підстави для оптимізму жителям Гопчиці. Воно дає надію, що добудування школи в Гопчиці нарешті зрушиться з місця і після 30-річної пустки вийде на завершальний етап. Сподіваюсь, що найближчим часом ми зможемо чути шкільний дзвінок і дитячий сміх у стінах нової школи. Дякую усім небайдужим односельчанам, які допомагали зрушити цю надзвичайно важливу і болючу тему для нашого села”, – каже сільский голова Гопчиці Роман Прилуцький.

Нагадаємо, 14 вересня, в Гопчиці відкрилась виставка “Переродження“, головна мета якої була привернути увагу політиків і чиновників до довгобуду – школи у центрі села. Вона три десятиліття пустувала і нагадувала жителям про можливості, яких позбавлене село.

На виставці презентували близько 500 фоторобіт на різноманітну тематику, пов’язану з селом та школою. Фото розподілили по класах у тематичні експозиції: “Знання”, “Класна робота”, “Захисники”, “Нащадки”, “Громада”, “Природа”, “Спорт”, “Праця”, “Мить з минулого” та “Залишки Святотроїцької церкви”.

Фото: Шура Коротка

Фото: Шура Коротка

Фото: Шура Коротка

Фото: Шура Коротка

Фото: Шура Коротка

Фото: Шура Коротка

Фото: Шура Коротка

Фото: Шура Коротка