В Гопчиці пройшли урочисті заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення та 73-річниці перемоги у Другій світовій війні.

8 травня відбулось традиційне покладання квітів від працівників підприємства та організацій нашого села – сільської ради, фермерського господарства “Дружба-Л”, рибного господарства, гопчицької школи і дитячого садочку, амбулаторії та будинку культури – до пам’ятника солдатам-землякам, які загинули у Другій світовій.

Після цього в Будинку культури відбувся концерт-реквієм, учасники гуртків самодіяльності грали марші і співали військових пісень.

На жаль, через похилий вік та стан здоров’я гопчицькі ветерани не змогли бути присутніми на урочистих подіях в центрі села, тому їх вітали вдома.

Голова села Роман Прилуцький, завідувач краєзнавчого музею Михайло Петренко, а також працівники Будинку культури Роман Недошовенко і Олексій Лабенко разом з духовим оркестром (Бабієнко Олексій, Прилуцький Назар, Лабенко Артем і Савелій Пухальський) завітали в гості до ветеранів.

Під час візиту ветеранам передали короваї від керівника фермерського господарства “Дружба-Л” Олексія Лісового і зіграли святковий марш.

Привітання Бурлаченка Миколи Івановича.

“Дорогі мої святкові гості! Дорогі мої музиканти! Дорогі мої знайомі, керівники гопчицької громади! Велике вам спасибі, від усієї душі, від чистого серця. За цю ініціативу, яку до мене ніхто в Гопчиці не проявляв. Мені плакати хочеться, але я плачу від радості. Спасибі вам! Хай вас Бог береже!” – дякує за привітання Микола Іванович.

Привітання Скарбовійчука Івана Васильовича.

“Спасибі, хлопчики! Будьте розумні й крепкі! Спасибі вам!” – дякує за привітання Іван Васильович.

Довідково:

• На фронти Другої світової з червня 1941 року було мобілізовано понад 600 жителів Гопчиці, 213 з них не повернулась додому.

• 19 липня 1941 року німецькі війська зайняли село, у приміщенні школи був розсташований штаб, казарма і конюшня.

• Під час окупації на роботи до Німеччини було вивезено понад 60 наших односельчан.

• Наприкінці листопада 1943 року через напад партизан на німецьку радіостанцію та вбивство двох німців каральний загін розстріляв за станцією Рось 21 жителів Гопчиці.